26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Český Těšín ubránil vítězství nad Krnovem

10

Český Těšín doma přivítal Krnov. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Krnova.

Domácí rozhodli z kraje poločasu

Do utkání vstoupili lépe domácí. Již v 6. minutě se ujali vedení, kdy zahrávali rohový kop. Po něm míč jeden z hostujících obránců špatně odkopl na šestnáctku, kde se k němu dostal Sostřonek, který propálil vše, co mu stálo v cestě a Belej se za balónem jen ohlédl – 1:0. Po gólu měl více ze hry hostující tým z Krnova. Domácí hrozili pouze ze standardních situací. Hosté se dostávali do slibných příležitostí poměrně často, ale domácí podržel skvělým výkonem brankář Gradek. Hosté nadále drželi míč a snažili se o postupný útok. Český Těšín hrál z obranného bloku. Krnov i přes spoustu šancí branku vstřelit nedokázal. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení ve prospěch domácího Českého Těšína.

Krnov nedokázal skórovat

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jako ten první. Od úvodních minut dominovali na hřišti hosté, kteří se hnali za vyrovnáním. Krnov nadále svého soupeře tlačil na jeho polovině. Avšak místo toho, aby se dostávali do slibných akcí a šli sami na brankáře, tak si míč několikrát ukopli a šli na gólmana z úhlu. Gradek však měl v tomto zápase zamknutou bránu a hostům nedovolil skórovat. Krnov si vytvořil i další příležitosti. Po jedné z nich už to vypadalo, že míč skončí v bráně, ale na poslední chvíli ho domácí obránce dokázal odvrátit do bezpečí. Vyrovnání né a né přijít. Hosté změnili rozestavení a vrhli vše do útoku. V obraně měli pouze dva obránce. To se jim mohlo vymstít, ale domácí protiútoky pro ně naštěstí nebyly velkou hrozbou. Hostující tým v posledních minutách stále více a více zvyšoval svůj tlak. To v 90. minutě vyústilo ve skvělou šanci. Havlíček se dostal k hlavičce a skvělý zákrokem dokázal míč asi patnáct centimetrů před brankovou čárou vyškrábnout famózní Gradek. Domácí už to do konce zápasu ukopali a doma si připsali po tuhém boji tři body.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Opět jsme uhráli Chelseaovský výsledek 1:0. Brzy jsme se ujali vedení a do toho gólu se mi výkon velice líbil, byl doslova excelentní a podle mých představ. Potom kluci trochu polevili a soupeř se dostával více do hry. První poločas se pak dohrál bez větších příležitostí. Druhý poločas byl z naší strany trochu lepší. Sice jsme se strachovali o výsledek, ale podržel nás skvělým výkonem Gradek a kvůli něho jsme doma udrželi tři body.“

FK Krnov
Marek Koraba, vedoucí mužstva: “Určitě jsme si nezasloužili prohrát, protože když to tak vezmu, tak měl Český Těšín jenom dvě šance za celý zápas. My jsme měli pět tutovek a prostě jsme je nedali. Vychytal nás jejich gólman, který je senzačně podržel a nedovolil nám skórovat. Překonali jsme ho jenom jedinkrát za zápas, ale to ho zastoupil obránce, který míč vykopl z brankové čáry. Ale jinak musím kluky pochválit za bojovnost. Odmakali to, devadesát minut jezdili. Český Těšín byl rád, že to nějak ukopal a na konci musí poděkovat gólmanovi.“

B. Gradek [-] - V. Bujok [-] , O. Byrtus [-] , P. Šiška [-] , M. Folwarczny [-] , D. Bolek [-] , M. Vlachovič [-] , D. Michalisko [-] , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (58. S. Zogata [-] ) , M. Krucina [-] (62. J. Zogata [-] )