26.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Petrovice zaskočily vedoucí celek z Frenštátu

10

Petrovice doma přivítaly Frenštát. Podzimní utkání skončilo výhrou Petrovic.

Hosté šli do vedení, domácí zápas otočili

Hosté z pozice vedoucího celku tabulky se od úvodních minut pustili do útočení. Již v prvních deseti minutách musel Majerczyk dvakrát skvěle zasahovat proti střelám Klimpara. Tomu se povedlo skórovat napotřetí v 10. minutě, kdy hosté využili nedorozumění Gilla s Almanem na půlící čáře a postupovali v přečíslení na obranu domácích. Úplně volný Klimpar nabídkou svého spoluhráče nepohrdl a skóroval- 0:1. Domácí mužstvo však nesložilo zbraně. Takřka vzápětí bylo srovnáno, když se po rohovém kopu opřel z voleje do odraženého míče Gatnar a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Hosté dále útočili a domácí spoléhali na brejky. Jeden takový přetavil ve 44. minutě ve vedoucí gól Sikora, když po přesném centru z pravé strany překonal brankáře hlavou - 2:1. Poločas tak skončil lépe pro domácí Petrovice.

Druhá půle branku nenabídla

Do druhé půle nastoupili evidentně otřesení hosté s cílem otočit vývoj utkání. Obraz hry se nezměnil, lépe technicky vybavený Frenštát diktovali tempo hry a tlačili se do zakončení. Domácí se jim dokázali vyrovnat a odolávat i díky vůli a velké bojovnosti. Vyrovnat mohl v 50. minutě Klimpar poté, co se dokázal uvolnit v šestnáctce před dva hráče. Jeho bombu vyškrábl konečky prstů na roh Majerczyk. Na druhé straně mohl domácí poslat do dvougólového vedení Kubišta, ke kterému propadl míč a zjevil se sám před gólmanem. Nicméně místo zakončení nohou zvolil zakončení hlavou, která nebyla příliš razantní, a tak si s ní brankář poradil. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Farský, ale jeho dělovka prosvištěla těsně nad břevnem. Ani další šance hosté nevyužili. V závěru utkání, při vystupňovaném tlaku hostů, mohl ještě vyrovnat Klimpar, který si navedl míč do vápna z levé strany a vystřelil těsně nad. Frenštát tak poprvé na jaře padl a nyní vede tabulky pouze o dva body před Polankou.

TJ Lokomotiva Petrovice
Tomáš Lincer, sekretář klubu: "Dnes jsme vstupovali do utkání s tím, že můžeme jen překvapit a nemáme co ztratit. Na hřišti byl samozřejmě vidět rozdíl 24 bodů v tabulce. Ale hráči bojovali jeden za druhého a nechali na hřišti vše, to byl klíč k úspěchu. Možná budeme jediný tým, který dokázal Frenštát porazit dvakrát v sezóně. Takovéto vítězství hráči i momentálně celý klub potřeboval. Díky tomu jsme i stále ve hře o 4. - 5. místo, což byl po sestupu z divize náš předsezónní cíl."

K. Majerczyk [-] - D. Gill [-] , J. Hoffmann [-] (84. P. Chwastek [-] ) , L. Alman [-] , J. Gatnar [-] , J. Kubišta [-] (90. J. Kuljovský [-] ) , M. Sikora [-] , J. Paduch [-] (87. M. Šiška [-] ) , D. Makula [-] , M. Reichl [-] , F. Juroszek [-]