25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Brušperk ztratil třikrát vedení a s Čeladnou prohrál

15. J. Bogdan (p.) , 30. D. Krejčok , 36. J. Bogdan - 27. M. Váňa , 34. M. Váňa (p.) , 59. V. Řehák , 65. J. Kahánek
8

Brušperk doma hostil Čeladnou. Podzimní utkání skončilo výhrou 4:3 pro Brušperk.

Brušperk šel třikrát do vedení

Do zápasu aktivně vstoupil domácí celek. Vytvořili si tři velké příležitosti, ve kterých ztroskotal buďto na obraně soupeře nebo díky špatnému zakončení. V 15. minutě se domácí dočkali branky. Ve vápně byl faulován Šimon a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Na něj si míč přichystal Bogdan a proměnil - 1:0. Domácí nadále pokračovali v útočném snažení. Šanci, ve kterém mohli vedení navýšit, ale nevyřešili dobře a přišel trest. Při rychlém protiútoku hostí, kdy se dostali do šance tři na dva. Váňa si navedl míč z levé strany a ve 27. minutě obstřelil Pacanovského – 1:1. Další změna skóre přišla hned vzápětí. Ve 30. minutě se dostal k odraženému míči na rohu šestnáctky Krejčok a svou křižnou střelou prostřelil Starečka – 2:1. Vedení domácím dlouho nevydrželo. Ve 34. minutě se kopala penalta. K té se postavil Váňa a svým druhým gólem v utkání nedal gólmanovi šanci – 2:2. Euforii hostům rychle zkazil Bogdan. Ve 36. minutě, tedy o dvě minuty později, dal Šimon míč Poláškovi jako na zlatém podnose. Ten ještě trefil na čáře stojícího obránce, ale naštěstí pro domácí se míč odrazil již k zmiňovanému Bogdanovi, který ho propasíroval do branky – 3:2. Gólové hody v první půli se zastavili na pěti brankách.

Domácí vypadli z koncentrace a hosté zápas otočili

Celá druhá půle byla v režii hostujícího celku. Hosté začali hrát svoji hru a domácí k ničemu nepouštěli. V 59. minutě dokázala Čeladná opět vyrovnat. Skvěle rozehranou standardní situaci zakončil Řehák, kdy hlavou jemně tečoval míč za záda gólmana – 3:3. O sedm minut později se hosté dostali poprvé do vedení v tomto utkání. Po ztrátě na polovině hřiště se Čeladná dostala do šance, kdy běželo na osamoceného obránce pět útočících hráčů. První střelu ještě Pacanovský dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku od Kahánka už byl krátký – 3:4. Dále se hrálo nejvíce o střed hřiště. Čeladná si vedení, na rozdíl od Brušperku, dokázala v klidu ubránit a vrátila domácímu Brušperku podzimní porážku.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Pořád stejný scénář. Jeden poločas mámě skvělý a druhý velice špatný. Tentokráte to byl první poločas, ve kterém jsme měli vést už v 15. minutě o tři branky. Bohužel jsme šance zazdili. Hosté hráli jenom na brejky. První poločas nakonec pro nás skončil líp. Druhý poločas jsme ale úplně vypadli z role. Nevystřelili jsme na bránu, přestali jsme úplně hrát a soupeř zaslouženě vyhrál. Soupeř hrál jednoduše a účelně.“