24.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Krnov přehrál Starou Bělou

10

Stará Bělá přivítala na svém hřišti Krnov. Utkání na podzim skončilo výhrou Krnova.

Krnov se ujal vedení

Utkání o záchranu. Tak by se dalo nazvat toto utkání. Oba celky hrály o hodně. Proto tak i utkání začalo. Hrálo se tvrdě do těla od úvodních minut. Jelikož hřiště ve Staré Bělé je známo svým nerovným povrchem, tak se hrálo především na vysoké balóny za obranu z obou stran. Prvních třicet minut se hrálo bez větších šancí. Hrálo se ze strany na stranu. Ve 36. minutě se fanoušci, kteří se přišli podívat na toto utkání, konečně dočkali změny skóre. Po střele Saba se míč odrazil k volnému Havlíčkovi, který míč uklidil do prázdné brány – 0:1. Krnov se více osměloval k útokům. V další šanci se objevil právě střelec zatím jediné branky. Jeho střelu mu z čáry vykopl až obránce. Následující příležitost měl opět Havlíček, který však tentokráte nezamířil mezi tři tyče a bránu minul. Poločas se uchýlil ke svému konci a skončil lépe pro Krnov.

Stará Bělá vyrovnala, pět minut na to rozhodl Krnov

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Již v 53. minutě dokázali vyrovnat. Po chybě v obraně Krnova, kdy krajní obránce Pokorný zaspal a nabídl příležitost Vidiševskému, který proměnil – 1:1. Euforie z vyrovnání však Staré Bělé dlouho nevydržela. O pět minut později zahrávali hosté roh, ke kterému se postavil kapitán Bartoníček. Svým míče našel krásně Havlíčka, kterého však gólman ještě stačil vychytat a míč vyrazil. Pro smůlu domácích pouze ke střídajícímu Miškevi, který míč poslal do brány – 1:2. Hosté mohli pojistit vítězství o chvíli později, ale ve velké šanci selhali. Domácí hru více otevřeli a hráli už vše jen směrem dopředu. Málem se jim to vyplatilo. K odraženému míči okolo šestnáctky se dostal jeden z domácích, poslal ho ještě do lepší pozice na úroveň penalty, kde však střílející hráč trestuhodně branku přestřelil. Krnov zápas dohrál takticky skvěle a připsal si důležité tři body ze hřiště Staré Bělé.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Hodnocení je pozitivní. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme o hodně více šancí, než domácí. Trošku mě mrzí, že jsme některé neproměnili. Byl to spíš boj, protože mají strašně hrbolaté hřiště. Zaslouženě jsme vyhráli a máme důležité tři body. Spokojenost.“