21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

Bílovec si poradil s Oldřišovem

8. R. Kurka - 33. M. Ronec (p.) , 50. P. Střelec , 55. M. Ronec , 65. P. Střelec
7

Oldřišov doma přivítal Bílovec. Podzimní utkání přineslo vysokou výhru Bílovce.

Domácí šli do vedení, hosté srovnali

Zápas začal lépe pro domácí. Ve 3. minutě vyslal Žídek krásným pasem za obranu Bořuckého, který na nic nečekal a z první orazítkoval břevno. V 6. minutě Pfleger dával míč za obranu. Ten se dostal k jednomu z obránců hostí. Toho napadal Bořucký a donutil ho poslat špatnou malou domů, kdy brankář hostí odvrátil jen na roh. Z následného rohu z 8. minuty utkání se domácí prosadili. Pfleger poslal míč na přední tyč, kde jej za sebe prodloužil Kurka a skóroval – 1:0. Po gólu se hra uklidnila a začala se vyrovnávat. Hrálo se především o střed hřiště a dlouho se nic nestalo. Ve 33. minutě se dostal do úniku Střelec, který si obhodil domácího gólmana Kubného, který ho fauloval a pískala se penalta. K té se postavil Ronec a bezpečně ji proměnil – 1:1. Ve 45. minutě zahrával Janík trestný kop přibližně z padesáti metrů. Vyslal centr do vápna a do vzduchu se pověsil Žídek, ale minul jen těsně šibenici.

Hosté dokončili obrat třemi brankami

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. V 50. minutě po chybě Droppy, který místo odkopu zvolil fotbalovost a ztratil míč, se dostali k míči Bílovečtí. Ti ho zahráli přes kraj Cvernu, který ho dal pod sebe před branku Střelcovi, který balón poslal do branky – 1:2. V 53. minutě zahrával standardku Janík, který míč poslal do vápna. Zde se zrodil závar, kdy se dostali domácí ke třem střelám od Bořuckého, Kurky a Moce, ale ani jedna se neujala. Z následného odkopu šli do brejku hosté, kdy Žídek podběhl míč a Ronec dokázal prostřelit Anděla – 1:3. V 59. minutě se k centru dostal Moc. Skoro od rohového praporku poslal míč na Bořuckého, kterému míč skočil před nohou a z dvou metrů přestřelil bránu. V 65. minutě přišla špatná rozehrávka od Moce a míč se dostal k Meleckému, který šel sám na gólmana. První střelu Anděl vyrazil jen k Seidlerovi, který míč přihrál do odkryté brány Střelcovi, který ho v klidu doklepl – 1:4. V 70. minutě vychytal Anděl střelu Ronce. V 83. minutě na něj nevyzrál ani Střelec, a tak ani jeden z nich si v zápase nepřipsal hattrick. Zápas tedy skončil vítězstvím Bílovce a jako na podzim padlo v utkání pět branek.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí mužstva: “Sice jsme vsítili krásný gól, ale potom jsme bohužel dopláceli na individuální chyby a všechny góly, kromě penalty, jsme dostali z brejků. Doplácíme také na úzký kádr, kdy se nám každý zápas zraní minimálně jeden hráč a dneska to byl i brankář. Naopak Bílovec má široký a velmi kvalitní kádr. My jsme jim vítězství darovali, ale i tak zaslouženě vyhráli.“

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Do utkání jsme klasicky nevstoupili dobře a vlastně z první standardní situace jsme inkasovali. Další deset minut jsme byli gólem celkem zaskočeni, ale od dvacáté minuty jsme začali hrát svůj kombinační fotbal. Hráli jsme to na jeden dotek a celkově jsme to zrychlili. Soupeř začal ztrácet a nestíhal. My jsme si vytvářeli šance, ale vyšla nám až ta penalta. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že soupeř vypadal unaveně a chtěli jsme co nejrychleji vstřelit gól. To se nám podařilo a během patnácti minut jsme rozhodli utkání. Poté jsme to chtěli v poklidu dohrát. S utkání jsem spokojen. Až na to nepokrytí v šestnáctce při rohu, tak kluci předvedli velmi dobrý výkon, včetně kluků, kteří tam šli jako náhradníci. Soupeře jsme přehráli a zaslouženě jsme vyhráli.“

J. Kubný [-] (36. T. Anděl [-] ) - B. Moc [-] - J. Droppa [-] , R. Kurka [-] , T. Bolacký [-] , M. Žídek [-] , R. Morong [-] (64. L. Pavlíček [-] ) , A. Teichmann [-] , J. Janík [-] (78. M. Mička [-] ) , D. Bořucký [-] , J. Pfleger [-]

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - T. Hradský [-] , J. Bednář [-] , O. Cverna [-] , P. Střelec [-] , L. Černín [-] (86. J. Tomášek [-] ) , O. Urbančik [-] (61. T. Fendrich [-] ) , M. Ronec [-] , A. Dluhoš [-] (46. M. Seidler [-] ) , T. Malina [-] , R. Melecký [-] (69. V. Ulman [-] )

ŽK: 33. J. Kubný , 51. J. Janík , 70. D. Bořucký - 39. L. Černín .
Hráči zápasu: M. Ronec , P. Střelec .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: JURČEK Ondřej - VIDLIČKA Daniel, ŠUJAN Stanislav.