20.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Hlubina porazila Krnov o dvě branky

10

Hlubina doma přivítala Krnov. První vzájemný zápas těchto celků skončil vysokou remízou 4:4.

Hlubina rozhodla v první třicetiminutovce

Zápas mezi těmito celky začal velmi slibně. Hned v úvodních minutách se dostali hosté do velké příležitosti. Osamocený se v okolí penalty objevil Mrukvia, ale svou střelu namířil pouze do domácího brankáře. Poté měla více ze hry Hlubina. Ve 12. minutě tedy domácí poprvé udeřili. Centr z pravé strany skončil u Hanauera, který z voleje zamířil přesně na přední tyč – 1:0. O pár minut později mohli hosté vyrovnat. Skoro z půlky šel sám na gólmana hostující Šimčík, ale Otoupalík tento nájezd vychytal a vyrazil ho na roh. Z toho však žádné nebezpečí nebylo. Ve 27. minutě se opět radovali domácí. Přízemní centr prošel malým vápnem až na Krčmaříka, který zavíral na zadní tyči a uklidil míč do prázdné brány – 2:0. Zbytek poločasu se už v tak vysokém tempu neodehrával a oba soupeři byli spíše na balónu a žádné velké příležitosti si ani jeden z nich nevytvořil.

Krnov soupeře zatlačil, nedokázal však skórovat

Druhý poločas se Krnov herně zvedl a diktoval tempo hry. Více méně celý poločas se odehrával na domácí půli a Hlubina měla velké starosti v obraně. Krnov ve velké části zápasu držel míč na svých kopačkách, ale vytvořil si jen pološance. Jedna však byla opravdu pěkná a kdyby vyšla, tak by to byla nádherná branka. Jakub Houdek si krásně míč zpracoval na prsa a jeho pokus o nůžky skončil jen těsně vedle šibenice domácí svatyně. V další šanci se objevil Sabo, kterého však vychytal brankář domácích. Poté hosté měli i další šance. Dvě z nich skončili jen těsně vedle. Nakonec brankář Otoupalík ale nekapituloval.

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík, hráč: “Já si myslím, že prvních třicet minut od nás byla paráda a Krnov jsme ve všech směrech přehrávali. Sbírali jsme veškeré balóny, což bylo v dnešním zápase takové gró. Z toho pramenily i ty naše největší šance i ty dva góly, které jsme dali. Před koncem poločasu se nám začal ten střed trochu vytrácet a hned z toho měl soupeř dvě velké šance, které jim však náš gólman skvěle vychytal. Druhý poločas mi přišlo, že jsme se začali strachovat o výsledek a byli jsme více zalezlí. Krnov nás začal více přehrávat a my jsme hrozili jenom z brejkových situací, ale moc si nevzpomínám, jestli tam měli nějakou vyloženou šanci a akce nedokázali dotáhnout. My jsme měli na druhé straně asi tři tutovky, ale ty jsme nedokázali proměnit. Asi pro nás zasloužená výhra potom, co jsme proměnili v prvním poločase svoje šance. Jinak to byl vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro nás.“

FK Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Těžko hodnotit. Prohra nás mrzí, protože v prvním poločase jsme šli dvakrát sami na brankáře, který nás ale vychytal. Jednu za nerozhodného stavu nedal Mrukvia a poté za stavu 1:0 pro domácí nedal gól Šimčík. První poločas teda skončil naším dvoubrankovým mankem. Do druhé poločasu jsme vletěli a hrálo se jenom na jedné půlce. Otevřeli jsme hru a více zariskovali. Soupeř měl sice nebezpečné brejky, ale z těch branku dát nedokázali. Bohužel mi z našich šancí také ne a zápas tedy skončil vítězstvím domácích a my odjíždíme s prázdnou. Teď nás čeká zápas jara s Šenov, ve kterém musíme zvítězit.“

J. Otoupalík [-] - J. Hanauer [-] , J. Krčmařík [-] (80. J. Hruška [-] ) , J. Podraza [-] , J. Schmutz [-] (85. T. Herák [-] ) , M. Blokša [-] , R. Bochňák [-] , O. Klíma [-] , A. Procházka [-] (70. M. Sasko [-] ) , J. Vančo [-] , A. Hubeňák [-]