20.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Brušperk neudržel vedení a s Břidličnou remizoval

10

Brušperk doma přivítal Břidličnou. Před zápase se hovořilo o remíze, kterou také utkání skončilo.

Břidličná dala první branku, Brušperk třemi góly otočil

Velice dobré utkání mohli vidět příznivci obou celků. Zápas měl elán a výsledkově mohl skončit i ve vyšších číslech. Střet obou celků začal v dobrém tempu, ke kterému přispívali obě mužstva. Ze začátku se více do hry dostával Brušperk, ale jako první udeřili hosté. Po chybě v obraně a následném faulu kopala Břidličná ve 14. minutě penaltu. K té se postavil Cudrák a proměnil ji – 0:1. V další příležitosti se objevil hostující Sklenařík, který svým projektilem pouze orazil břevno. Ve 23. minutě domácí vyrovnali. Míč se dostal ke Krejčokovi a ten lobem za obranu našel Šimona, který ještě obešel gólmana a uklízel do prázdné branky – 1:1. Vzápětí šel do samostatného úniku Holčák, ale jeho pokus mířil nad. O několik málo minut později Brušperk stav otočil. Ve 30. minutě se po rohovém kopu od Poláška se míč dostal až na zadní tyč k Cigánkovi a ten nekompromisně proměnil – 2:1. Ve velké příležitosti se zjevil po centru Sklenaříka Jiřičný. Svůj pokus hlavou dokázal famózně domácí gólman vyrazit z brankové čáry. Ve 41. minutě hosté ztratili míč před šestnáctkou a kapitán Polášek našel za obranou Bogdana, který naservíroval do prázdné Krejčokovi – 3:1. Ve zbytku poločasu se toho více významného již neudálo.

Břidličná dokázala nepříznivý stav srovnat

Do druhého poločasu oba celky vstoupili úplně jinak, než do toho prvního. Brušperk chtěl zbytečně jen hrát profesorsky a to se jim vymstilo. Břidličná na svého soupeře zatlačila a vyvinula si tlak. Ten dokázali následně přetavit v góly. Hosté se dostali zpět do hry po standardní situaci ze 60. minuty. Míč se dostal k Daříčkovi, který se z voleje trefil náramně - 3:2. Brušperk náporu hostí statečně dalších přibližně dvacet minut vzdoroval. Vyrovnání aktivní Břidličné ale přece jen přišlo. V 82. minutě se centr zprava dostal k Šulákovi, který míč zasekl a střelou do šibenice nedal gólmanovi šanci – 3:3. Zápas nakonec po skvělém průběhu a šesti brankách skončil zaslouženou dělbou bodů.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Zápas dvou poločasů. V prvním jsme byli lepší a zaslouženě jsme vedli 3:1. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, tak jak jsme chtěli. Pak ale bohužel z individuální chyby jsme darovali hostům penaltu a vedli 1:0. Ale do poločasu jsme vstřelili tři branky. Ve druhém poločase jsme přestali absolutně hrát a hosté dokázali vyrovnat. Po průběhu asi zasloužená remíza.“

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Dobrý zápas, ale s krutým průběhem, dle mého názoru. Po jasné penaltě jsme šli do vedení a hrálo se nahoru dolů. Pak přišel zlom. Sklenařík napálil pumelicí břevno a domácí z protiútoku vyrovnali. Zápas se hrál stále nahoru dolů a samostatný nájezd Holčáka skončil nad. Pak udeřili opět domácí z rohu a pro nás to byla studená sprcha. Následně Sklenařík nádherně našel Jiřičného, který skvěle hlavičkoval, ale gólman neskutečně vyrazil z brankové čáry. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin tak domácí udeřili z brejku a poločas skončil krutým výsledek 3:1. Neměli jsme co ztratit. Dostali jsme se do hry po standardce. Myslím, že jsme domácí přehrávali, ale ti samozřejmě hrozili z protiútoků, ale žádný jim do zakončení nevyšel a přišel náš zasloužený gól. Bod bereme, ale chtěli jsme tři.“