Bílovec si z Českého Těšína odvezl bod

11

Český Těšín doma přivítal Bílovec. První zápas těchto celků skončil bezbrankovou remízou.

Domácí se ujali vedení již v první minutě, hosté dokázali srovnat

Český Těšín vstoupil do zápasu jako z říše snů. Již po třiceti vteřinách hry se hosté dopustili hrubé chyby v rozehrávce, kdy laxní přihrávkou domácí ukořistili míč a Siekiera dokázal skórovat – 1:0. Hosté se po úvodní nekoncentrovanosti probudili a v 19. minutě hosté dokázali vyrovnat. Cverna si vyměnil míč s Dluhošem a nacentroval do vápna, kde našel Pavla Střelce, který se nemýlil – 1:1. Zbytek poločasu se odehrál na obou stranách v poklidu a žádnou větší příležitost si ani jeden z celků nedokázal vytvořit. Proto se do šaten šlo za vyrovnaného stavu.

Poslední dvacetiminutovka nabídla spoustu šancí

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili dvě šance. Bohužel pro ně však ani jedu nevyužili a domácí tak tuto část zápasu přečkali bez inkasované branky. Po těchto šancích zase přebral iniciativu právě Český Těšín. V 70. minutě po špatně vyhodnocené situaci od hostujícího brankáře Nykše se pískal pokutový kop. Nykš zbytečně vyběhl z brány a v rohu malého vápna fauloval. K penaltě se postavil Vlachovič, který ji bezpečně proměnil – 2:1. Hosté po inkasovaném gólu všechny síly vrhli do útoku. Domácí se tak dostávali do brejkových situací. Jednu z nich musel zastavovat až gólman Nykš skvělým zákrokem, když chytil stoprocentní šanci. Bílovci nakonec sázka na útok vyšla. V 78. minutě se Radek Melecký uvolnil z levé strany a obstřelil gólmana – 2:2. V závěrečné desetiminutovce diktovali tempo hosté. V dobrých příležitostech však domácí zachránila nejprve tyč a poté i břevno. Dvě minuty před koncem se ocitli sami před brankářem Cverna se Střelcem. Prvně jmenovaný přihrál Střelci do prázdné brány. Ten však své střele nedal dostatek razance a Pecha pokus zázračně vychytal.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Já mám úsměv na tváři. Byl to zápas opravdu hodný krajskému přeboru. Otevřený, ofenzivní a Bílovec se v podstatě přidal k nám. My jsme chtěli zvítězit i Bílovec chtěl zvítězit, ale rozhodčí odpískal konec už v 89. minutě a všichni jsme byli tak trošku naštvaní, protože nějaký čas se ještě mělo hrát. Diváci viděli spoustu ofenzivních akcí, ale se špatným vyhodnocením v koncovce, co se týče nás i soupeře. Zápas mohl skončit i 4:4 nebo víc. Pro oba týmy určitě pochvala za odvedený výkon.“

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Utkání pro nás nezačalo moc dobře, protože už ve třicáté vteřině jsme inkasovali po naší chybě. Naštěstí jsme na zvrat měli celý zápas, takže jsme se z toho brzo oklepali. Podařila se nám kombinace a vyrovnali jsme. Do poločasu toho už moc nebylo. Ve druhé půli jsme si vytvořili hned ze startu dvě šance, ale ty jsme neproměnili. Potom hrál lépe domácí tým a po zbytečné chybě našeho brankáře se kopala penalta, kterou domácí proměnili. Poté jsme tedy vsadili všechno na jednu kartu. A osm minut od obdržené branky jsme vyrovnali. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale dvakrát nás zastavila branková konstrukce a jednou domácí podržel skvěle gólman. Po průběhu hry asi zasloužená remíza pro oba celky. Z obou dvou stran se hrál dobrý fotbal. Bylo to nahoru dolů a fanouškům se muselo líbit.“

Počet diváků: 110. Rozhodčí: VIDLIČKA Daniel - SLANÝ Jan, JURČEK Ondřej.