17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Krnov doma remizoval s Břidličnou

10

Krnov si připsal první jarní bod proti silné Břidličné.

Úvod utkání přinesl vše podstatné

Začátek zápasu byl nahoru dolů. Po odstoupení domácího hráče Martina Saba se dostal na hřiště v 5. minutě Dominik Murkvia. Nestačil se ani rozkoukat a po jeho chybě udeřili hosté. V 6. minutě vyšel Břidličné přetažený centr. Murkvia zaspal, Holčák ho předskočil a hlavou vsítil úvodní gól klání – 0:1. Murkvia však o pár minut později svou chybu napravil. Domácí vyslali dlouhý balón za obranu, kde udělali chybu hostující stopeři, kterým míč propadl a dostal se k němu již zmiňovaný Murkvia. Ten svým pokusem obstřelil Zifčáka a vyrovnal – 1:1. Po brance se už hra uklidnila a hrálo se ve středu pole. Šancí bylo poskromnu a tak se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá půle toho moc nepřinesla, v závěru mohli udeřit hosté

Druhá část zápasu pokračovala ve stejném duchu jako konec prvního poločasu. Oba celky se snažily co nejvíce držet míč a kombinovat. Proto se hrálo opět spíše mezi šestnáctkami. Druhý poločas byli mírně lepší hosté z Břidličné. Ojedinělá šance hostů, kdy dal dokonce Holčák druhou branku v utkání, však nebyla uznána kvůli předchozímu faulu. V samotném závěru mohli rozhodnout zápas ve svůj prospěch hosté. Cudrák se dostal do samostatného úniku, ale jeho pokus skvěle vychytal domácí brankář Petr. Ve zbývajícím čase se už nic nestalo a oba celky se rozešly smírně.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Myslím si, že utkání skončilo zaslouženou remízou. Trochu mě mrzí, že jsme zaspali úvod a dostali jsme hned branku po hloupé chybě. Naštěstí jsme dokázali o pár minut později vyrovnat. Musím pochválit našeho gólmana, který těsně před koncem dokázal vychytat samostatný nájezd a tím zachránil náš bod.“

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Rychle jsme šli do vedení, ale pak jsme si za pět minut nechali dát úplně zbytečnou branku. Zbytek poločasu už pak tak zajímavý nebyl, hra se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami. Ve druhé půli jsme byli lepší, dokonce dal Holčák branku, ale rozhodčí ji kvůli údajnému faulu neuznali. Pak jsem mohl v závěru sám rozhodnout, ale v samostatném úniku mě vychytal Petr. Je to pro nás ztráta dvou bodů.“

M. Petr [-] - J. Houdek [-] , M. Ostrák [-] , J. Šimčík [-] , M. Pokorný [-] - J. Hrubý [-] , N. Tümmler [-] , O. Bartoníček [-] , M. Sabo [-] (5. D. Mrukvia [-] ) - J. Strýček [-] (54. N. Carbol [-] ) , M. Havlíček [-] -

L. Zifčák [-] - M. Čanecký [-] , L. Mohyla [-] (56. J. Šulák [-] ) , D. Hoffmann [-] , D. Jiřičný [-] - M. Daříček [-] (29. P. Simichanidis [-] ) , T. Furčak [-] - M. Cudrák [-] , A. Ondra [-] , J. Holčák [-] , M. Sklenařík [-]

ŽK: 82. D. Mrukvia , 90. M. Havlíček - 42. A. Ondra .
Hráči zápasu: M. Petr , O. Bartoníček - J. Holčák .
Počet diváků: 480. Rozhodčí: KRET Martin - PICMAUS Jiří, SMETANA Patrik.