17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Dolní Datyně hrály s Brušperkem nerozhodně

10

Dolní Datyně vyzvaly na domácí půdě Brušperk. První zápas jasně prohrály 5:0 a tak měli hostům co vracet.

Brušperk se ujal vedení, Dolní Datyně stihly do přestávky srovnat

Kvůli špatnému stavu hřiště v Dolních Datyních se zápas odehrál na umělé trávě v Horní Suché. Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Byli hodně na míči a diktovali tempo hry. Převaha vyústila v šanci, když si centr Kaducha našel Marek, ale hlavou nezamířil přesně. O pár okamžiků později po centru Gistingera se opět k zakončení hlavou dostal domácí Marek, ale jako v prvním případě nedokázal skórovat. Tyto nevyužité šance museli domácí hrozně mrzet, protože na druhé straně se po standardce dostali do vedení hosté. První pokus domácí odvrátili pouze ke kopačkám Blahuta, který svou střelou nedal brankáři šanci – 0:1. Zbytek poločasu byl opět v režii domácích. Ti se nakonec o patnáct minut později od inkasované branky radovali z gólu. Po rohovém kopu míč propadnul a k míči se dostal Gistinger, který nezaváhal a srovnal stav utkání – 1:1. O pár minut později se ve velké šanci ocitl domácí kapitán  Stebel. Obdržel přihrávku v pokutovém území, ale bohužel mu vyšla střela na jeho slabší pravou nohu a nedokázal zamířit přesně.

Druhou půli diktovali hru domácí, gól ale nevstřelili

Ve druhé půli měli opět územní převahu domácí. Ve výborné příležitosti se ocitl Rozsíval, ale dlouho mu trvalo zpracování míče a mezitím ho stihli dostoupit hostující obránci. Hosté se do žádné velké šance nedostali a spíše jen bránili a vyčkávali, s čím přijde soupeř. Dolní Datyně si vytvořili pár příležitostí, které byli většinou v režii skvěle hrajícího Jiřího Marka. Žádnou větší si však v průběhu druhé půle nevytvořili. V závěru mohl překlopit misky vah na svou stranu domácí Cileček. Ten ve velké příležitosti selhal a po centru ze strany přestřelil prázdnou bránu. Utkání toho do konce už víc nepřineslo a tak se oba celky musely smířit s remízou.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Každý bod bereme, protože hrajeme o záchranu, ale o ten gól jsme byli lepší. Vytvořili jsme si více šancí než soupeř, ale bohužel naše produktivita v útoku taková, jaká by měla být.“

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Zápas nám moc nevyšel oproti minulému týdnu. Neděle nám moc nejdou, takže bod určitě bereme s pokorou. Sice jsme si přijeli pro tři, ale po tom, co soupeř zahodil tři minuty před koncem stoprocentní šanci, tak jsme za bod rádi. Moc šancí jsme si v utkání nevytvořili. Soupeř byl více na míči a každý bod z venku je pro nás zlatý.“

D. Stach [-] - D. Cileček [-] , J. Cenek [-] , T. Kaduch [-] (72. M. Jaworek [-] ) , R. Pištěk [-] , J. Marek [-] , K. Rozsíval [-] (81. R. Čopák [-] ) , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , T. Gistinger [-] , A. Kučera [-]