13.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. A, 2018-2019

--

Velenice si v Deštné zastřílely

41. K. Henze , 70. K. Henze , 77. J. Štefan - 10. P. Sokol , 46. R. Mikudim , 63. J. Mikl (p.) , 64. R. Mikudim , 72. R. Mikudim , 85. P. Sokol
12

Velenický B tým vyjel na zápas do vzdálené Deštné, kde je nečekalo nic lehkého. Nakonec se, ale Velenicím podařilo ve druhém poločase nastřílet Deštné hodně branek a vyhrát 3:6.

Vyrovnaný první poločas

Start zápasu byl velice opartný z obou stran. Ale hned v 10.minutě se dostali Velenice do šance, když Latifi utekl obraně, ale místo zakončení volil přihrávku na svého spoluhráče Mikudima, kter ale dostal přihrávku na paty a k zakončení se nedostal, ale k míči se dostal Sokol a poslal hosty do vedení 0:1. Velenice po vstřeleném gólu na chvíli vypadli ze hry a Deštné začala hrát hodně útočně a zkoušela vyrovnat. Kolem 25.minuty poslal Pavel Arvaj přihrávku Mikudimovi a ten se dokázal střelecky prosadit, ale jeho gólovou radost přerušil sporný ofsajd. Potrestání Velenic přislo v 40.minutě, když domácí rozehráli standartní situaci a k zakončení se dostal domácí Henze a vyrovnal na 1:1.

Rychlý vstup Velenic do poločasu

Velice dobrý vstup měly Velenice do druhé půle, ihned po rozehrávce vyslal Pavel Arvaj svého bratra Petra za obranu a ten nahrál před prázdnou branku Mikudimovi, který vrátil Velenicím vedení. Velenice cítily šanci přidat další góly, ale při zakončení něměli štěstí. V 63.minutě hrál domácí hráč ve vápně rukou a pískala se penalta, kterou zkušeně proměnil Jan Mikl a Velenice šli do dvou brankového trháku. O minutu později při rozehrávce na půlce domácí ztratily míč, čehož využil Mikudim po přihráce Petra Arvaje a Velenice vedly 1:4. Bylo vidět, že Velenice chtějí přidávat další góly, ale hodně zapomínaly na zadní "vrátka", když se z brejku prosadil opět domácí Henze na 2:4. Velenice, ale opět odpověděly, když Mikudim dokonal hattrick a bylo to 2:5. Ale domácí opět ze standartní situace ještě zkusily něco s výsledkem udělat, když na 3:5 dával Štefan. Konečnou tečku dal utkání velenický Sokol, když dal na konečný výsledek 3:6.

TJ Lokomotiva České Velenice
Tadeáš Ernst (trenér): Do Deštné jsme odjeli v oslabené sestavě, když nám chybělo 7 zraněných hráčů do pole, ale i přesto jsme do Deštné jeli s cílem bodovat. První půle byla velice vyrovnaná, ale ve druhé jsme začali střílet branky, ale také zapomínat na defenzivní činnost. Naštěstí jsme zápas dovedli do vítězného konce a odvezli tři body. Jsem rád, že s námi jeli kluci, kteří den předtím hráli za náš áčko. Doufám, že tento zápas pomohl Romanovi Mikudimovi, který na jaře nemohl najít střeleckou formu a teď se mu podařilo dát hattrick a v dalších zápasech za áčko na tento výkon naváže.