26.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

16. J. Starý (p.) , 47. M. Skalník , 73. O. Follprecht - 12. O. Ostrýž , 43. O. Ostrýž (p.) , 83. J. Smolík
22

V Pohledci padlo šest branek a Věchnov si po remíze 3:3 odvezl bod.

Věchnov vedl o branku

Do zápasu vstoupil lépe domací tým a tlačil se do jednoho zakončení za druhým. Hostující však skvělě držela obrana s brankářem Starým nebo nemohoucnost domácích v zakončení. Co se nepovedlo domácích, tak se naopak podařilo hostům, kdy Šípek vymíchal obranu a poslal centr do vápna na samotného Ostrýže, který z voleje poslal míč vedle branáře Hájka. Hostující se z vedení neradovali dlouho, jelikož po třech minutách byla odpískána penalta. K té se postavil J.Starý a bombou pod břevno nedal D.Starému šanci. Poté se hra uklidnila, ale aktivnejší byli stále domácí. Věchnovu se mezitím zranil O,Zonyga a pro nedostatek hráčů musel hrát Věchnov jen v 10ti statečných. Už to vypadalo na nerozhodný poločasový výsledek, když těsně před koncem byl ve vápně faulovaný Ostrýž, který sám penaltu proměnil.

Smolík v závěru vyrovnal

Do druhého poločasu vletěli domácí jako vítr a hned z prvního útoku vyrovnal na 2:2 M.Skalník. Pohledec chtěl strhnout vedení na svou stranu, tak podnikal jeden útok za druhým, ovšem bez goloveho efektu. Toto dobývání vydrželi bránit Věchnovští do 73. minuty, kdy se po špatné domluvě Pivka a Starého dostal do lehkého zakončení Follprecht a poslal Pohledec do vedení. Chvílí na to byl ovšem vyloučen domácí Skalník a toho hosté využili, když se po rohovém kopu P.Soudka dostal po skrumáži míč na kopačky Kuby Smolíka a ten srovnal na konečných 3:3.

TJ Pohledec
Petr Skalník:

TJ Věchnov
Ondřej Ostrýž: Přijeli jsme tam v 11 lidech a okleštěné sestavě. Navíc od 20 minuty jsme hráli v 10, protože se zranil Zony . Je to ale bojovník a zůstal na place aspoň do počtu, za což mu všichni děkujeme. Jinak střízlivým pohledem si to Pohledec zasloužil víc.