15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Derby nemělo v Křižanově vítěze

37

V prvním jarním zápase se rozešly Bory s Křižanovem nerozhodně.

Oba týmy vstřelily po brance

Domácí do prvního jarního utkání vstoupili velice aktivně. Hned ve 2.min vybojovali balon, M.Petr posunul na M.Buriana, ten se protlačil do vápna přes tři bránicí hráče a bodlem uklidil míč přesně k tyči. 1-0. Zanedlouho se ve vápně dostal k míči opět aktivní M.Burian, který mohl zvýšit vedení, ale svoji střelu poslal těsně nad. Poté se hra vyrovnala a odehrávala se převážně mezi vápny. Před poločasem dostali hosté možnost zahrávat rohový kop, ze kterého se prosadil na zadní tyči přesnou hlavičkou nestárnoucí M. Špaček. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného výsledku 1-1.

Druhá půle branku nepřinesla

Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva vlažně a hra upadla do průmeřu. Dlouhé nákopy hostů spolehlivě sbíral domácí gólman J.Stupka, který přerušil několik náznaků hostů včasným vyběhnutím daleko za své vápno. Hosté se poté dožadovali penalty, když kanonýr hostů postupoval sám na Stupku, udělal mu dlouhou kličku, ale poté sám upadl a viděl žlutou kartu za simulování. Největší šance přišla až v závěru zápasu. Domácí vyslali nádhernou střelu do šibenice, kterou ale ještě lepším zákrokem vyrazil Jakubec. Míč se odrazil na úroveň penalty, kde byl volný Švejda, ale odkrytou bránu netrefil, odraženým balon se poté dostal k Bojdovi, který ale nemířil přesně a posla balon kolem levé tyče vedle. Utkání tak skončili zřejmě spravedlivou remízou.

SK FC Křižanov
Roman Navrátil, vedoucí mužstva: Utkání jsme začali velice dobře a do 10 minuty jsme měli vstřelit alespoň dvě branky. Bohužel hosté po rohu vyrovnali a ve druhé půli nás srážela naše nepřesnost ve finální fázi. Jinak klukům děkuji za bojovný výkon