14.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

Olešnice zvítězila v Lomnici

17

Jeden z adeptů na postup hned v úvodním zápase zaváhal a prohrál 0:1 s Olešnicí

První půle bez branek

Zápas na hezkém hřišti začal spíše oťukáváním, kdy ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Bylo vidět, že se jarní sezóna teprve rozjíždí. Do první větší šance se dostali domácí, Čáp z dálky vyzkoušel pozornost Koktavého, ten plavající míč na poslední chvíli nohou vykopl na rohový kop. Dále následoval spíše boj ve středu hřiště. Ve 30. minutě našel pěkným centrem Lust Brouska, jehož dobře trefenou hlavičku vyškrábl domácí brankář Vala nad branku. O pět minut později našel rychle zahraným autovým vhazováním Drtina Husu, který ovšem balon ideálně nezpracoval a vybojoval pouze rohový kop. Lomničtí hráči se také dostávali do šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit v branku. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 0:0.

Olešnice vstřelila jedinou branku

Na startu druhé půle začali mladíci z Lomnice tlačit na soupeře, který ovšem zkušeně odolával. Pokusy končily buďto v rukavicích dobře chytajícího Koktavého nebo na bránící řadě hostí. V 80. minutě zahrával hostující Husa přímý volný kop, nezvolil ideálně jeho řešení, domácí kapitán Šálený rozjel rychlý protiútok na jehož konci byl střílející Glaser. Jeho pokus se ovšem odrazil od tyče do náruče brankáře Koktavého. V 87. minutě rozehrál rychle Koktavý na Syrovátku, jenž se bravurně zbavil dvou protihráčů, vyslal do úniku střídajícího Hanzala, který lahůdkovou přihrávkou vybídl ke skórování Brouska a ten se střelou k tyči nemýlil – 0:1. Zápas už si hosté zkušeně pohlídali a oplatili domácím podzimní porážku.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Michal Rybák (trenér): Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních 15 minut jsme soupeře nepustili do hry. Bohužel náš tlak byl pouze platonický a nedokázali jsem si vytvořit žádnou šanci. Poté jsme začali prohrávat první hlavy a nedokázali jsme získat odražené balony a tím jsme Olešnici dostali do hry. Výborným zákrokem nás v první půli zachránil Vala. Druhý poločas jsme absolutně nezvládli, začali jsem si na hřišti opět dělat co chceme a podle toho naše hra také vypadala. Postupně více a více ze hry měla Olešnice. V několika šancích nás opět održel Vala. Když jsme v 83. minutě z ojedinělého ohrožení branky nastřelili tyč, tak nás Olešnice o 4 minuty později potrestala z rychlého protiútoku, kdy však bohužel naši 4!!! bránící hráči nedokázali uhlídat 2!!! hráče soupeře a bylo rozhodnuto. Řekl bych, že to byl bojovný, remízový zápas, ale Olešnice šla tomu štěstí trošku více naproti. Byl to první mistrák, vše je ještě před náma, ale pokud si nebudeme plnit úkoly a nepřidáme, tak budeme mít problém s každým týmem. Protože jak je vidět z dalších výsledků, tak nikdo nám nedá nic zadarmo.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Na zápas jsme bohužel jeli bez gólmana, protože se nám blbě sešlo zranění a pracovní povinnosti u obou kluků. Do branky si tak stoupl hráč z pole – Martin Koktavý, klobouk dolů před ním. Věděli jsme, jaký soupeř nás čeká, domácí mají velmi mladý a ambiciózní mančaft, po právu se drží na špici. V zápase jsme prakticky neměli co ztratit, takže jsme ho odehráli v klidu a zkušeně. V závěru nám tři body vystřelil Brus, který využil krásné kombinace od kamennského dua Syrovátka – Hanzal. Prvně jmenovaný z dua je jedinou zimní posilou, a ukázal, že velmi platnou. U Hanziho jsem rád, že se po vleklém zranění v zimě dal do kupy a opět z něj začíná být Ševa J Za hráče zápasu zvolím Martina Koktavého, který zaskočil v brance, a udržel nulu a Romana Brouska, který vstřelil gól a dost zlobil domácí stopery. Za domácí je to Čáp a brankář Vala.

O. Vala [-] - F. Leiš [-] , V. Božovský [-] (81. T. Vačkář [-] ) , M. Rakušan [-] (68. J. Burda [-] ) , M. Šálený [-] , P. Krejník [-] , V. Glaser [-] , T. Kabele [-] (71. P. Pancíř [-] ) , M. Šachl [-] , J. Marsa [-] (46. J. Burda [-] ) , L. Čáp [-]

M. Koktavý [-] - M. Buřič [-] , M. Lechner [-] , J. Lust [-] , B. Bahenský [-] - M. Syrovátka [-] , O. Husa [-] , T. Kačírek [-] , S. Drtina [-] - R. Brousek [-] (89. P. Smolen [-] ) , P. Fiala [-] (67. M. Hanzal [-] ) -

ŽK: 38. V. Božovský , 50. P. Krejník - 23. P. Fiala , 27. R. Brousek , 72. M. Hanzal .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: DIMITROV Nikolaj - PRŮCHOVÁ Nikola, ŠŤASTNÝ Jiří.