24.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Chyňava získala proti Broumům povinné tři body

3

Místy nebylo znát, že bojují týmy z opačných pólů tabulky. Broumy předvedly pozornou obranu v čele s výborným brankářem Šmejkalem. Chyňava hlavně zásluhou rozdílového hráče Daniela Steinera získala postupným tlakem povinné tři body.

Šmejkal si hodně zachytal

V současné době na nejlepší pažit z hřišť okr. přeboru nastoupila Chyňava bez Lorence, Kasla, Čeřovského, Vlčka, soupeř citelně postrádal Máchu, Spoustu, Novotného. Již ve 4. minutě rychlá rozehrávka standardky vysunula Hebedu, jehož zakončení z 9 metrů skvělým zákrokem vychytal Šmejkal. Poté po rohu D. Steinera poblíž penalty zakončil Buncík mimo. Ve 32. minutě hlavičku Z. Steinera pod břevno brankář odvrátil na roh. Po chvíli pěkně zahrál Hebeda trestný kop z 20 metrů, ještě lepším zákrokem Šmejkal zachránil. V té době domácí často zbytečně akce překombinovali. Ve 40. minutě Z. Steiner učebnicovou kolmicí vysunul Hebedu tomu z 10 metrů radost zkazil výtečným zákrokem Šmejkal. Ve 41. minutě nakonec rozhodla vedoucí branka z kategorie lacinějších. O ztracený míč zabojoval Z. Steiner, obránce jej odkopem trefil, míč obloučkem putoval do břevna, Hebeda odhadl odraz a vrátil zpět pro D. Steinera, který z 6 metrů propálil do sítě 1:0. Ve 45. minutě se do dalšího sóla dostal Hebeda, zakončení z 9 metrů zázračně odvrátil Šmejkal.

Hebeda zvyšoval na 2:0

V 51. minutě zahrál D. Steiner přímý kop téměř od rohového praporku, Kříž trknul do skrumáže a Hebeda lehce tečoval na správné místo 2:0. Chyňava si přece jen vynutila větší převahu a plno závarů. Po jednom z nich se líbil volej Hebedy uvnitř pokutového území, brankář se opět zaskvěl. Vyhrávající tým začal posléze hrát neúčelné „bago“. Po rohovém kopu D. Steinera vykopával Karásek z brankové čáry. V 81. minutě se zrodila hezká kombinace, na jejím konci byla asistence D. Steinera a za tyč usměrnil Valach na 3:0.

U domácích lze pochválit Kříže, Jelínka, u hostí stopera Vlacha.