V Blansku se zrodila remíza

19

Suverénní Blansko po remíze se Starou Říší bere pouze bod.

Po půli nerozhodně

Domácí očekávali těžký zápas, a to se potvrdilo. Umocnil to i fakt, žehosté vstřelili rychlou branku. Už v 5. minutě si povedený centr z levé strany od Nehyby našel ve vápně Plichta a Doležal byl bez šance - 0:1. Poté se domácí dostali do tlaku a Jícha byl hodně zaneprázdněný. Blanenští dokázali srovnat v 32. minutě, kdy Štrombach nacentroval a po hlavičce Hušky a několika odrazech nakonec dotlačil míč do sítě Tulaydan - 1:1. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Po přestávce branka nepadla

Ve druhé půli se na hřiště dostal Michal Ordoš a tlak domácího týmu ještě zesílil. Domácí drželi míč, ale do šancí se proti výborně organizované defenzivě hostů dostávali horko těžko. Nejblíže brance byl Štrombach, ale mířil jen do břevna.

Blansko jede v dalším kole do Tasovic. Stará Říše hostí Humpolec.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil (trenér): Hosté hráli disciplinovaně a organizovaně. Za svůj zodpovědný výkon si asi bod zasloužili. Bylo hrozně těžké dostat se do nějakých šancí.

FSC Stará Říše
Luděk Kovačík (trenér): Zahráli jsme nad naše možnosti. Domácí byli samozřejmě lepší na míči, ale do žádných velkých šancí jsme je nepouštěli.