13.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Těsná výhra Veselí nad Lužnicí na hřišti Čtyřech Dvorů, zápas rozhodla jedna branka

20

První poločas nebyl bohatý na šance

Čtyři Dvory se celou podzimní část pohybují na špičce tabulky a proto chtěly prokázat roli favorita i proti soupeři z Veselí nad Lužnicí. Diváky bohužel fotbal v prvním poločasu příliš nenadchnul, nekonal se žádný veliký tlak ani z jedné strany natož vyložená šance, která by znamenala branku. Veselí zkoušlo své štěstí z větší vzdálenosti, ale jeho pokusy skončili buď mimo branku nebo v náručí připraveného Romana Vosejpky. Domácí byli brance o něco blíže, když střela Lukáše Nečekala orazítkovala tyč. První dějství tak branku nepřineslo, na tu si diváci museli počkat.

Veselí se ujalo vedení, domácí zahrozili až na konci zápasu

Druhá část zápasu přinesla více štěstí hostujícímu týmu. První veliká šance skončila rovnou v brance. Domácí brankář Roman Vosejpka vyrazil střelu před sebe, kde byl připravený Martin Čížek a míč uklidil do branky 0:1. Veselí poté mohlo svůj náskok navýšit a pokusit se zápas dohrát, ale svou příležitost nevyužilo. Domácí tak od 66.minuty prohrávali o jedinou branku, ale tlak na soupeře se nedařilo vyvinout. Šance přišla až v samotném závěru utkání kdy Tomáš Tengl míři přesně mezi tyče, ale tam byl i pozorný brankář. Veselí si tak odváží plný počet bodů za těsné vítězství 0:1