12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

Rezerva Bohdalova poprvé vyhrála!

30

Bohdalov B se poprvé v sezóně dočkal vítězství, když udolal Velkou Losenici.

Domácí vyhráli poločas o dvě branky

Domácí nastoupili do zápasu se třemi posilami z A týmu, kapitánem Tomášem Doležalem, stoperem Zdeňkem Novotným, který nastoupil potřetí za B tým a opět proti stejnému soupeři a s polovinou Krčáls boys, mladičkým Lukášem Krčálem. Na kraji zálohy se navíc objevil legendární veterán fotbalových trávníků David Hund Křesťan. Silná soupiska byla na hřišti znát od začátku a hned ve 3. minutě mohli jít domácí do vedení, po ruce ve vápně se kopala penalta. Exekutor Tomáš Doležal zažil při svěm působení ve třetí lize určitě vypjatěší chvíle, tuto situaci však nezvládl a poslal míč vedle branky. Domácí to ale nerozhodilo, byli si vědomi své síly a to se potvrdilo o 2 minuty později. Ďolík napravil své zaváhání a střelou z vápna poslal svůj tým do vedení. Hned za dvě minuty poslal do vápna přihrávku David Křestan, na ni nedosáhl hostující brankář a nejlepší hráč zápasu Jaromír Vytlačil poklidil balon do prázdné branky. Třetí branku připojil opět po kombinaci Vytlačila s Křesťanem Doležal. Poté byli domácí stále jasně lepší, šance však zůstaly nevyužity. V posledních 10ti minutách bohdalovští polevili, hra se vyrovnala a výsledkem bylo snížení. Levý bek Bob Křesťan nedosáhl hlavou na nakopávaný míč, stoper Zdenda Novotný byl v souboji s Pavlem Kamarádem pozdě, útočník hostů se tak dostal do samostatného nájezdu a střelou o tyč překonal domácího brankáře.

Druhý poločas v režii rezervy Bohdalova

Jak skončil první poločas, tak začal ten druhý. Hosté nic nevzdali a chtěli s výsledkem něco udělat. To jim však vydrželo pouze 10 minut a poté se režie znovu ujali domácí. Na 4:1 zvýšil po přihrávce Lukáše Novotného důrazný Jan Švoma, který se natlačil před obránce a střeou z vápna překonal brankáře. Hned po rozehrávce však domácí nepochopitelně a doslova zamrzli, nechali soupeře dojít až k vápnu, na něm se dostal ke střele Ondřej Augustin, brankář Roman Velín by střelu nejspíš chytil, ovšem stoper Zdeněk Novotný nešťastnou tečí změnil dráhu míče mimo jeho dosah. To bylo z hostující strany tak nějak vše a začala domácí exibice. Na 5:2 zvýšil střelou z 25ti metrů Tomáš Doležal - gól, hetrik, čepice dolů. Další branku přidal po rohu toho samého hráče opět důrazný Jan Švoma. Poslední slovo si vzal stoper Zdeněk Novotný, který vybojoval míč ve vlastním vápně, přeběhl s ním půl hřiště, přihrál ho Doležalovi, ten si počkal na jeho náběh, poslal mu pocukrovanou přihrávku, kterou nešlo zakončit jinak než nekompromisní střelou pod břevno. Nutno podotknout, že sudí odpustil hostům ve druhé půli 3 penaltové zákroky a při tom posledním neudržel nervy na uzdě Antonín Panák, vznikla z toho šarvátka s brankářem Kasalem, sudí situaci správně vyřešil udělením žluté karty pro oba hráče. To bylo z nedělního odpoledne vše, domácí se konečně dočkali první výhry v sezoně.

Sokol Bohdalov B
Roman Velín: Po delší době píši komentář, ale každý to snad chápe, jen bych se u našich špatných výkonech opakoval, nebylo to dobré. Dnes nám pomohli kluci z áčka, ale jinak to u nás v této situaci snad ani jinak nejde, když nastoupí někdo zkušený, výkon ostatních jde radikálně nahoru. Musíme se ale naučit vyhrávat i bez nich, toto by mělo být memento do dalších zápasů, musíme na hřišti nechat víc. Chválím soupeře, který i přes nepříznivé skóre bojoval až do konce zápasu.

TJ Velká Losenice
Miloš Němec: Platí, že po podzimní části chci u týmu skončit, nedaří se mi trefit sestavu, ani kluky nabudit na zápas. Domácí nám ukázali jak se má hrát a bojovat o body, my jsme působili jako špatný kompars. Poločasový proslov našeho kapitána P. Neubauera přesně charakterizoval co hrajeme a jak hrajeme a jsme tam, kde jsme. Jsem rád, že nastoupil domácí T. Doležal, aby kluci viděli jak se fotbal dá hrát jednoduše, účelně a krásně, suverénně to byl nejlepší hráč na hřišti.

R. Velín [-] - V. Novák [-] , Z. Novotný [-] , D. Skála [-] , B. Křesťan [-] - D. Křesťan [-] (78. L. Doležal [-] ) , P. Fabík [-] (60. M. Krčál [-] ) , L. Novotný [-] (76. J. Wasserbauer [-] ) , T. Doležal [-] - J. Vytlačil [-] (55. J. Švoma [-] ) , L. Krčál [-] (63. A. Panák [-] ) -

J. Kasal [-] - J. Augustin [-] , P. Neubauer [-] , P. Mach [-] , P. Zástěra [-] - J. Grodl [-] (59. O. Augustin [-] ) , T. Neubauer [-] (71. M. Hrouda [-] ) , R. Kasal [-] , Z. Pospíchal [-] (65. M. Fišar [-] ) - R. Pátek [-] , P. Kamarád [-]

ŽK: 39. V. Novák , 87. A. Panák - 87. J. Kasal .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: LIŠKA Jiří - GREGAR Daniel, DĚDIČ Libor (N).