Dolní Rožínka vyhrála nad Bory i v oslabení!

41

Ve druhém poločase otočili domácí zápas proti Borům a připsali si tři body.

Bory vyhrály první poločas

Ve 12. kole okresního přeboru přivítala Dolní Rožínka hosty z Borů. Hosté přijeli autobusem a už hodinu a čtvrt před zápasem, zjevně natěšení a s podporou několika fanoušků. První branku vstřelil po samostatném nájezdu na brankáře Horáka hostující kapitán Vávra, když zakončil nekompromisně k tyči. Hra byla po brance neurovnaná, jak ze strany domácích, tak ze strany hostů. Šanci na vyrovnání měl Hille, ale hrací předmět si předkopl hodně před sebe a brankář hostů dobře vyrazil a šanci zneškodnil. Vyrovnávací branka přišla v 22. minutě, kdy se samostatnou akcí a střelou k tyči prosadil Spider-Man Lukáš Hofman. Jenomže ihned po brance na 1:1 se domácí obrana nedomluvila s brankářem Horákem a padla z toho branka na 1:2. Jako poslední se míče nejspíše dotkl jeden z obránců domácích, ale branka byla připsána opět kapitánu Vávrovi. Do poločasu už se žádná další větší akce neudála a do kabin se tedy šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Dolní Rožínka rozhodla ve druhé půli

2. poločas začal stejně, jako skončil první a to neurovnanou hrou z obou stran. Po nedorozumění Šimečka a Lukše se řítil na branku domácích hráč hostů, kterého stihnul dohnat Baláž, ale bohužel (bohudík) pro domácí fauloval a rozhodčí tasil červenou kartu. Nutno podotknout, že faul asi určitě, ale červená karta spíše přísná, protože hostující hráč už nemohl a o míč zakopl. Každopádně Baláž šel do sprch a začala úplně jiná hra domácích. Vyloučení je nakoplo a najednou byli všude. Vyrovnávací branku vstřelil kapitán Vondruška v 70. minutě a obrat dokonal Čermák. Chtěl sice přihrávat, ale nakonec jeho šouravá střela skončila v brance a domácí mohli slavit. Domácím se povedl nevídaný obrat, kdy i v 10 dokázali zápas otočit a paradoxně od vyloučení hráli daleko lépe. Hosté se naprosto položili a od početní převahy si nebyli schopni nahrát. Na konci sice zahrozili z nějakých rohů nebo autů, ale vesměs větší šanci neměli. Za zmínku stojí výkon Matěje Urbana, který se vrátil do hry po zranění a předvedl hodně slušný výkon.