Svratka doma zvítězila

40

Svratka vyhrála potřetí v řadě a vyhoupla se na třetí místo v tabulce.

Poločas skončil nerozhodně

Ve 12. kole hostili fotbalisté Svratky souseda v tabulce Radostín nad Oslavou. Do úvodu vstoupili domácí velmi dobře a již v 7. minutě se dostali do vedení, když se po zaseknutí ve vápně prosadil křížnou střelou Martin Bureš, který využil dobré práce J. Vítka a Pecha. Domácí měli více ze hry, ale z několika pokusy ze střední vzdálenosti si Dupal bezpečně poradil. Radostín vyrovnal v 28. minutě, když přímo z rohu zakroutil balón do brány Kozel. Po této brance hosté ožili a mohli utkání otočit, ale Císař místo střely volil přihrávku "do prázdné", kde zasáhl vracející se Řádek.

Poločas skončil 1:1.

Kalina rozhodl o výhře Svratky

Hned v úvodu druhé půle to byli domácí, kteří se dostali do vedení, když Bureš využil své rychlosti, potáhl balón a vybídl ke skórování Kalinu, který se nemýlil. Po této brance se hrálo "nahoru dolu". Oba dva týmy nastřelily po krásných fotbalových okamžicích tyčky. Nejprve Císař utaženým nártem z vápna a na straně domácích Jan Vítek nůžkami. Hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu, ale domácí samostatné úniky řešili zbrkle a pouze nechali vyniknout několikrát Dupala, který držel naděje hostů na bodový zisk. Domácí obrana však hrála spolehlivě a zápas skončil 2:1

SK Svratka
Vojta Šmahel: "Jsem rád, že jsme toto těžké utkání zvládli. Tak jako posledních několik zápasů s Radostínem to bylo těsné a o branku. Naštěstí se nyní miska vah přiklonila na naši stranu. Myslím však, že jsme byli lepší a zaslouženě zvítězili. Jediné co opět je k zamyšlení je počet zahozených šancí. Tři body však zůstali doma a to je podstatné."

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Jiří Pešek: Svratka nás hned od úvodu dostala pod tlak,z čehož pramenil první gól zápasu.Nám se podařilo šťastně srovnat z rohového kopu.Domácí měli spoustu dalších příležitostí,ze kterých vytěžili pouze jeden gól,což nás udržovalo stále ve hře.Nakonec výsledek skončil zaslouženě 2:1 pro domácí.

Počet diváků: 70. Rozhodčí: ŠOUKAL Roman - BENEŠ Tomáš, NOVÁK Vladimír (N).