8. J. Lédl , 60. P. Šandera (vl.)
42

Svratka v premiéře nového ročníku okresního přeboru nezaváhala a porazila rezervu Nové Vsi.

Lédl otevřel skóre zápasu

V prvním duelu nové sezony okresního přeboru hostili fotbalisté Svratky rezervu Nové Vsi. Ta chtěla odčinit debakl, který na stejném místě obdržela poslední loňské kolo.

Domácí začali duel velmi aktivně a již v 8. minutě se ujali vedení, když vykombinovali hru na středu hřiště a Lédl křížnou střelou zaznamenal premiérový gól domácích v této sezóně 1:0. Hosté v tu chvíli příliš nestíhali a pouze střelecká mizérie domácích a brankář Čížek byli důvodem toho, proč nebylo rozhodnuto již po prvních 20 minutách. Následně domácí z tlaku lehce vypadli, nicméně hosté se k závažnému ohrožení domácí svatyně nedostali. Když už jednou to vypadalo na velkou šanci, skvěle se vrátil stoper Musil. Hosté nic nevytěžili ani ze standardních situací a vzhledem k úpadku hry domácích ke konci poločasu, skončilo prvních 45 minut nejhubenějším výsledkem ve prospěch domácích.

Hosté si vstřelili vlastní gól

Druhá půle byla podobné té první. Domácí byli lepší, ale chyběla tomu pojišťovací branka. Tu si hosté střelili sami, když ze standardní situace poslal střílený balón před bránu Lédl a nešťastný Šandera ho odvrátil pouze do vlastní brány 2:0. Následně již domácí hráli to co potřebovali a hosty do žádné příležitosti nepustili a naopak sami mohli vedení navýšit. Jednou bylo proti břevno po hlavičce Ondry a podruhé tyč po krásné individuální akci Jana Mayera. Se závěrečným hvizdem dobře pískajícího Hromádky si domácí připsali do tabulky první tři body.

SK Svratka
Vojta Šmahel: „Jsem rád, že jsme do nového ročníku vstoupili touto pohodovou výhrou, když jsme měli celý zápas pod kontrolou. Vyvarovali jsme se v defenzivě zbytečných chyb a ač jsme zahodili velké množství šancí, na výhru to stačilo. Opravdovou naší formu však prověří asi až příští týden, kdy zajíždíme do Hamrů."

Počet diváků: 50. Rozhodčí: HROMÁDKA Miroslav [7.0] - NOVÁK Vladimír (N), MLÁDEK Jan (N).