1.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Ve Stonařově se body dělily

26

Nedvědice si dovezla ze Stonařova cenný bod.

Hosté po poločase vedli

Stonařov měl po čtyřech kolech k dispozici Škrdlu, ovsem postrádal stabilní oporu Jiřího Kalendu. Začátek zápasu se musel líbit, oba týmy chtěly hrát fotbal. Nejprve Příhoda vyslal Kozojeda do vyložené šance, Pokorný jeho šanci zmařil. O chvíli později se poprvé v zápase musel vytasit skvělým zákrokem Měrtl, míč vytěsnil na břevno a hosté nedokázali míč do prázdné branky dotlačit. V 9. minutě se opět mohlo měnit skóre ve prospěch domácích, ovšem Pokorný opět branku uhájil a jak Škrdla, tak Příhoda, po parádním pasu Kubíka, své šance neproměnili. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí obrana zaspala na půli hřiště, Bracek páchnul po levém křídle, jeho střelu Měrtl opět vystihl, ale v cestě do sítě jí bohužel pro domácí zabránit nedokázal - 0:1. Do poločasu ještě mohla obě mužstva přidat minimálně dvě branky, ale diváci se do poločasu dalších gólů nedočkali.

Domácí dokázali srovnat

Po přestávce hostům došly síly, nebezpečné kolmice za obranu i veškeré průnikové přihrávky sbíral v sobotu výborný Mertl a tak se zdálo, že bude jen otázkou času, kdy domácí prolomí střeleckou smůlu. Nejdříve Kozojed zkoušel placírku na zadní tyč, mířil však mimo tři tyče. I přesto se domácím zadařilo relativně brzy. V 55. minutě našel křižným pasem z levé strany Kubík Škrdlu, ten prodloužil na Příhodu, který optimálně skákající míč uklidil nekompromisně na zadní tyč - 1:1. Domácí měli navrch, ale v koncovce byli bezzubí. Vše dokládá situace, když Příhoda unikl dvěma strážcům, třetímu nasadil housle, ale z vápna zakončil několik metrů nad. Hosté ubránili v závěru několik situaci pred svoji brankou a odváží si bod.

TJ Sokol Stonařov
Michal Příhoda (hráč): Za první poločas si hosté bod zasloužili. V konečném součtu obou poločasů je však tento výsledek jednoznačně ztrátou pro domácí.

SK Pernštejn Nedvědice
Michal Havlíček (hráč): Po prvním poločase, kdy jsme mohli dát další čtyři branky, bychom asi neměli být spokojeni. Po změně stran však byli domácí lepší a remízu považuji za spravedlivou.

P. Měrtl [-] - M. Špaček [-] - M. Škrdla [-] , P. Kubík [-] , Z. Bláha [-] , J. Láznička [-] (71. M. Vereš [-] ) , M. Příhoda [-] , R. Šána [-] , J. Šmarda [-] , M. Kubelka [-] , P. Kozojed [-]

P. Pokorný [-] - D. Bracek [-] (68. D. Mareš [-] ) , M. Vašíček [-] , J. Burýšek [-] , M. Havlíček [-] , F. Škutchan [-] , V. Štefka [-] , P. Sytař [-] , Z. Prudký [-] (46. L. Jirásek [-] ) , L. Trdý [-] , D. Houdek [-]

Hráči zápasu: P. Měrtl , Z. Bláha - D. Bracek .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Stehlík Michal - ŽALOUDEK Marek, POJEZNÝ Karel.