11.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Ve Velké Bíteši se zrodila remíza

24

Domácí po nepovedeném prvním poločase prostřídali pět hráčů a díky dvěma trefám Juříčka srovnali.

Hosté po poločase vedli

Od počátku utkání byli hosté aktivnější, agresivnější a vynutili si převahu. Již v sedmé minutě se Pislcajk objevil v jasné šanci, ale domácí brankář Pelán dobře zasáhnul. I další šance Pislcajka zůstala nevyužita a tak se ujala až umístěná střela Břízy k tyči v 15. minutě - 0:1. Vedení domácí neprobudilo a dále byli pod tlakem. A tak zákonitě  přišla další branka, když ve 40. minutě Pislcajk dorazil vyraženou střelu Zejdy. I domácí dvakrát do poločasu zahrozili, ale do šatny odcházeli se zaslouženým dvoubrankovým vedením hosté ze Starče.

Domácí dokázali srovnat

V poločase domácí vystřídali polovinu hráčů a karta se obrátila. Čerstvé síly domácích plus kvalitativní posílení o hráče divizního kádru úplně obrátily obraz hry. Důrazem donutili bítešští hosty k chybám. Penalta ve 49. minutě ještě zůstala nevyužita, ale další chyby hostí už byly potrestány. V 54. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Juříček - 1:2. Ten samý hráč o dvacet minut později také srovnal - 2:2. Posledních patnáct minut se hra přece jenom srovnala. O rozdílných poločasech hovoří i rohy, zatímco v prvním poločase neměli domácí ani jeden, ve druhém možná deset.

Velká Bíteš hraje v dalším kole ve Stonařově. Stařeč hostí Přibyslavice.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Remíza je spravedlivá, škoda jen, že první poločas jsme nevyhráli větším rozdílem. Na druhou stranu domácí mohli v druhé půlce obrátit skóre. Vedle získaného bodu nás může těšit i předvedený výkon. K dlouhodobé absenci dvou klíčových hráčů Kaňky a Linharta přibyli ještě Marek Vodička a další stoper Pysk, kde pak musel zaskočit Lauš. Mladí ale svým výkonem dali na absenci na jaře nepostradatelných „zapomenout.“ Kkvarteto ve středu zálohy a útoku Tomek, Bříza, Zejda, Pislcajk nemá průměrný věk ještě ani 22 let, ale dokud měli dostatek sil, tak předváděli skvělou hru. Po poločase noví čerství hráči soupeře jim už tolik nedovolili. Pochvalu za výkon však zaslouží všichni, nikdo určitě nezklamal, spíše naopak.