1.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Lišov otočil stav zápasu a zajistil si druhé místo v tabulce

65. M. Werner , 66. D. Mlýnek , 86. P. Kandl - 60. L. Nečekal (p.)
19

Domácí byli lepším týmem, branku ale nevstřelil nikdo

Poslední zápas podzimní části nám nabídl hodně zajímavý duel. Lišov by si při případné výhře zajistil druhé místo v tabulce, ale soupeře měl proti sobě obtížného. Čtyři Dvory si chtěly zlepšit chuť po minulém prohraném zápase proti veselí nad Lužnicí. Jak už to bývá zvykem v Lišově, na domácí utkání přišlo znovu mnoho diváků, kteří tým po celou dobu podporují a jsou jejím dvanáctým hráčem. Domácí se chtěli rozloučit v posledním utkání podzimu s fanoušky výhrou a do zápasu nastoupili ve větší aktivitě a lepším pohybu. Ačkoliv první poločas branku nepřinesl, utkání se hrálo velmi pohledné a bohaté na šance na obou stranách. Lišov si držel větší převahu, ale tu jak již bylo zmíněno nvyužil. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0

Vedení hostí netrvalo dlouho, stav zápasu se otočil během dvou minut hry

Čtyřem Dvorům se podařilo do druhého poločasu vstoupit aktivněji a díky lepšímu pohybu se jim podařilo vyrovnat obraz hry a navíc otřevřít stav utkání. Hosté dostali výhodu pokutového kopu ke kterému se postavil střelec týmu Lukáš Nečekal a rozvlnil síť branky 0:1. Po tomto úvodním gólu Lišov nabral ještě větší tempo než do této doby a začal hoty znovu mírně přehrávat. V 65.minutě Marek Werner nakopl míč a ten zapadl až do Vosejpkovi brány, který si sypal popel na hlavu 1:1. Otočený stavu zápasu přišlo záhy ! O minutu později zahrávali domácí rohový kop, který byl prodloužený na zadní tyč, kde byl připravený David Mlýnek a zvrátil stav utkání na domácí stranu 2:1. Lišov si díky své zkušenosti a sebevědomí, které nastřádal během podzimní části zbytek zápasu poohlídal a došel si pro vítězství. Výsledek utkání ještě poupravil nejlepší hráč 9.kola Petr Kandl a zvýšil na 3:1. Domácí se tak v podzimní části loučí se svými fanoušky výhrou a aktuáně zakotví na druhém místě tabulky, které je pro ně jednoznačně obrovským pozitivem. Čtyři Dvory po této prohře zůstanou na čtvrtém místě a pokusí se na jaře dohnat své protivníky, když na třetí příčku Chýnova ztrácejí tři body a na dnešního soupeře body čtyři

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: Dnešní zápas se sousedem v tabulce se nám povedl, možná byl nejlepší za celou podzimní část soutěže. Hráli jsme aktivně, ale i přes několik dobrých šancí jsme v prvním poločase ale nedokázali svoji převahu zúročit. Druhý poločas jsme hráli opět aktivně, po neproměněné šanci jsme ale z protiútoku a penalty dostali branku. Pokračovali jsme v aktivní hře, skóre během pěti minut otočili a v závěru i pojistili třetí brankou. Za dnešní výkon musím všechny hráče pochválit, jako nováček soutěže jsme s podzimní částí nad očekávání spokojeni.