8.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Do Plané nad Lužnicí zavítala Nová Včelnice

18

Favorit z Nové Včelnice chtěl po dvou zaváháních urvat výhru

Brzké vedení domácího týmu

Planá nad Lužnicí se letošní sezónu potýká s výkyvostí v herním rozpoložení. Proto byla nutná změna herní taktiky a tu novou si mohli hráči vyzkoušet hned proti zkušenému a fyzicky silnému týmu z Nové Včelnice. Hosté jeli do Plané s jasným úkolem, získat tři body a po menší odmlce bodovat naplno. Domácí začali obranou hrou a vyčkávali na brejky. Zpočátku zápasu tato taktika hosty zaskočila a domácí se brzy ujali vedení když Šmídmajer rozvlnil síť již v 6.minutě utkání 1:0, kdy zaváhal hostující brankář a nabídl prázdnou branku. Včelnice začala hrát více aktivněji a snažila se přehrát soupeře svou tvrdou fyzickou hrou. Domácí měli obranu ovšem perfektně zvládnutou a dávali si pozor na chyby, díky kterým ztráceli body v minulých zápasech. Hosté drželi míč více na kopačkách a vytvářeli rychlou kombinační hru, ale domácí rozběhnuté situace překazili vždy včas. Druhou branku pro domácí vystřeli ve 27.minutě Roztočil a Planá se tak ujala dvoubrankového vedení. Včelnici se podařilo snížit gólem do šatny, kdy se prosadil Šlapanský 2:1

Druhá část opět o bránění a dobývání branky

Druhé dějství se odehrávalo v prakticky stejné taktice jako první. Domácí zvládali svojí novou taktiku na výbornou a hosté se snažili vytvářet akce, díky kterým by zápas zdamatizovali nebo otočili. V podstatě jako přes "kopírák" se odehrál začátek poločasu, Planá navýšila své vedení již po pěti minutách hry kdy zakončoval Přibyl a zvýšil tak na 3:1. Domácí tak opět odskočili na rozdíl dvou branek. Času do konce zápasu zbývalo ještě mnoho, ale určitě je nepříjemnou záležitostí dostat takto brzkou branku od týmu, který zvolil obranou taktiku. Včelnice tak opět zabrala a zvýšila rychlost své hry, na což jsme u ní zvyklí. Bohužel pro hosty, obrana domácích byla dnes jako zeď. V 78.minutě se podařilo proniknout Hornátovi a snížit na 3:2 a vykřesat naději na srovnání. Ovšem z gólového hlediska to bylo od obou týmů vše a Planá si tak připisuje velmi cenné vítězství a ukazuje, že touto cestou se může probojovat na přední místa tabulky.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí
Turek - trenér: Do zápasu jsme vstoupili s novou taktikou. Už bylo na čase něco změnit a bodovat naplno. To se nám podařilo, jsem na tým opravdu pyšný za dnešní výkon, konečně si zvedneme sebevědomí a chuť, navíc výhra proti tak silnému soupeři je o to cennější. Nejlepší hráč Šmídmajer, ale pochvalu má celý tým !

TJ Nová Včelnice
Radek Vajda - trenér: Domácí hráli hodně z obrany, první branku jsme dostali moc brzy. Do Plané jsme jeli s jasným cílem naplno bodovat po dvou zaváháních a to se nám nepodařilo. Kdyby Planá hrála otevřenější fotbal, věřím, že bysme je přehráli. Hráč zápasu Šlapanský.

J. Hnilička [-] - Z. Handrejch [-] , J. Šmídmajer [-] , J. Polišenský [-] , L. Anděl [-] , O. Roztočil [-] (90. F. Drtina [-] ) , J. Trčka [-] (82. M. Široký [-] ) , J. Přibyl [-] , O. Hofbauer [-] , J. Pospíchal [-] , M. Janovský [-]

O. Votápek [-] - M. Vokuš [-] (54. M. Hornát [-] ) , T. Nebeský [-] , D. Tuček [-] (60. D. Brus [-] ) , R. Hulík [-] , M. Pivko [-] , L. Šlapanský [-] , S. Pacholík [-] , J. Průša [-] , V. Hornát [-] , M. Petráš [-]

ŽK: 80. J. Polišenský - 17. M. Vokuš , 62. M. Petráš , 90. M. Pivko . ČK: V. Hornát .
Hráči zápasu: J. Šmídmajer - L. Šlapanský .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Ťupa Michal - TOUCHA Matěj, ONDŘEJ Adam.