5.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

Z vyrovnaného zápasu si odváží tři body hosté

76. M. Dvořák (vl.) - 23. M. Dvořák , 36. T. Korčák , 78. T. Korčák
13

Na jedomělickém hřišti se odehrál takřka vyrovnaný zápas. Vytěžit z něj tři body dokázal Zavidov, který byl chvílemi silnější a taktičtější. Domácí také předváděli velmi pěknou hru, ve které bylo ovšem mnoho neproměněných šancí a nepromyšlených situací, na což Jedoměličtí doplatili prohrou.

Z vyrovnané hry těžil Zavidov

Utkání začalo mírným tlakem hostů, ale bez gólového efektu. Poté začali domácí lépe kombinovat a hra se srovnala. Prvního gólu se dočkali hosté ve 23. minutě. Korčák vysunul Knora, který ze strany vnikl do vápna. Přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Dvořáka, kterému stačilo jen trefit prázdnou branku – 0:1. Chvíli na to mohli domácí srovnat skóre, jelikož hosté chybovali v rozehrávce. Nedvěd šel sám na Krause, který ale ukázkovým zákrokem své spoluhráče podržel. Hned z protiútoku vysunul Polák rozběhnutého Korčáka, který šel sám na brankáře, nezaváhal a ve 36. minutě vsítil další gól – 0:2. Do konce první půle byl míč na obou stranách, ale ani jednou neskončil v bráně. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:2.

Jedomělice převzaly iniciativu, ovšem vyhrát se jim nepodařilo

V druhém poločase začali domácí více nakopávat míče, čímž vytvářeli tlak na soupeře a následně i standardní situace. Spoustu centrů nemá adresáta, nebo domácí nestíhají do vápna doběhnout v těším počtu. Po jedné z připravovaných akcí Nedvěd prostřelil bezmocného Krause – 1:2. Chvilku na to mohlo být srovnáno, ale Kraus robinsonádou vyrazil míč směřující do sítě. Domácí poté zkazili několik zpětných přihrávek, nebo je Kraus tam, kde má být. V závěru uklidnil zavidovské barvy svým druhým gólem Korčák, který znovu utekl a prostřelil brankáře, tím dal výsledku finální podobu.

FC 05 Zavidov
Aleš Kraus, brankář: "V Jedomělicích jsme chtěli potvrdit předchozí výhru z Braškova, a i přestože nás čekal dobře hrající ambiciózní domácí celek, tak se nám to nakonec podařilo. Předvedli jsme bojovný výkon, hráli ze zabezpečené obrany a trpělivě čekali na šanci. Povedlo se nám skórovat ze tří brejků a posouváme se tabulkou směrem nahoru. V dalším zápase však musíme tyto body potvrdit doma s Lišany.“