--

Klimas v Hranicích rozhodl do čtyřiceti minut

75. P. Vavřík (p.) , 89. P. Křenek - 10. D. Klimas , 15. D. Klimas , 40. D. Klimas , 48. B. Velička
15

Zápas v Hranicích se odehrál na těžkém blátivém terénu. Již od začátku zápasu se snažili domácí držet balón. Frýdlant naopak chtěl hrát na rychlé protiútoky a to mu vyšlo na jedničku.

První branku vsítil v 10. minutě Daniel Klimas po přihrávce Jana Hrdličky. 0:1.

O 5 minut později přidali hosté druhou branku utkání.

Po úniku Svatonského po lajně přišel centrovaný míč do pokutového území, který hlavou usměrnil do branky opět Daniel Klimas. 0:2.

Za stavu 0:2 měli velkou šanci také domácí. Tu však zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Prepsl a vyrazil míč na rohový kop.

Ještě do poločasu dokázal Frýdlantský útočník Daniel Klimas zkompletovat hattrick, když po protiútoku zvyšuje skóre již na 0:3.

Druhý poločas znovu začal lépe pro hosty. Škorík vypíchl na půlce míč soupeři a poslal do úniku Bohdana Veličku, který si poradil s obránci a následně vstřelil branku na 0:4.

V dalším průběhu poločasu se domácí snažili držet míč a vypracovat si šance, alespoň na snížení stavu.

V 75 minutě po faulu Škoríka dostali příležitost zahrávat pokutový kop.

Ten proměnil Petr Vavřík a upravil stav na 1:4.

V 85. minutě se domácím podařilo po rohovém kopu vstřelit ještě druhou branku. Na konečných 2:4 upravil Pavel Křenek.

ZDROJ: 1bfk.cz

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
trenér, Martin Šrámek: Utkání mělo pro nás jedinou velkou kaňku. V zápase se nám zranili tři klíčoví hráči. Doufám, že se všichni co nejdříve uzdraví. Věřím, že jsme udělali radost divákům a potěšila je naše první letošní výhra na hřišti soupeře. Zdroj: 1bfk.cz