--

Až Dětmarovice ukončili domácí neporazitelnost

16

Každá série jednou končí a v neděli napsala svou “derniéru” jedna neuvěřitelně dlouhá série.

6. 11. 2017 1. BFK Frýdlant – Nový Jičín 0:2, to byla poslední prohra na domácím hřišti! Od té doby se frýdlantští vezli na neuvěřitelně dlouhé vlně domácí neporazitelnosti, která skončila až nedělní prohrou s Dětmarovicemi 1:2. Domácí tvrz padla. Šestnáct zápasů včetně dvou pohárových bez prohry, to zaslouží zápis do kroniky frýdlantské kopané.

Možná ještě více mrzí fanoušky 1. BFK Frýdlant, že prohra přišla v zápase s Dětmarovicemi, kde hosté ze dvou střel na branku dokázali vytěžit dva góly, zatímco domácí trápení v koncovce nebralo v neděli konce.

Hosté se ujali vedení ve 27. minutě, kdy střelu před sebe vyrazil Prepsl a dětmarovický Řapek poslal míč do branky. 0:1.

Ve 42. minutě se nádherně trefil z trestného kopu Skoupý a hosté šli do kabin s dvoubrankovým náskokem. 0:2.

Do druhé půle vletěli domácí fotbalisté jako uragán a doslova přišpendlili svého soupeře na jeho půlce.

Frýdlantští fandové museli vidět, že hráči bojují, dřou a snaží se rvát do koncovky.

Z těch největších šancí stojí za zmínku 58. minutu, kdy ze závaru před hostujícím gólmanem mohl skórovat Kučera, v 62. minutě nádherná střela Veličky orazítkovala tyč, v 67. minutě trefil hlavou opět tyč Staněk a o pět minut později Velička hlavou mířil do gólmana Stacha.

Snížení přišlo až v 84. minutě, kdy se konečně trefil aktivní Velička a vykřesal tak naději pro Frýdlant. 1:2.

V nervózním závěru se na hřišti více žlutilo, než hrálo, ale na konečném výsledku 1:2 se již nic nezměnilo.

Takový je fotbal, někdy bere, někdy dává.

Dnes však Frýdlantu odvála tři body jednoznačně koncovka, kde domácí fotbalisté zklamali.

Za svou bojovnost a nasazení, zejména ve druhé půli, by si nějaký ten bodík i zasloužili.

Zdroj: 1bfk.cz