Velká Bíteš s Rosicemi bez branek

16

Ve Velké Bíteše se 430 diváků v hodovém zápase branky nedočkalo.

V první půli branka nepadla

Ve Velké Bíteši se hrálo netradičně v sobotu od 15 hodin. Domácím chyběl zraněný Halas.

Hned úvodní minuty naznačily, že žádné útočné hody nelze očekávat. Oba týmy se soustředily především na to, aby neudělaly chybu. A těch bylo poskrovnu, protože obě obranné řady pracovaly velmi dobře a počínaly si navýsost zodpovědně. Hra se většinou odehrála pouze mezi vápny. Ve 12. minutě zahrozil po přiklepnutí Tomáše Sodomky František Kuldan, ale levou nohou pálil jen velmi slabě do rukou hostujícího brankáře Zádrapy. Na druhé straně měl na noze gól v 19. minutě Radim Chyla, ale obstřelil z levé strany nejen brankáře domácích Michala Pelána, ale i jeho branku. A to bylo v prvním poločase vše.

Ani po poločase branka nepadla

Po změně stran se tempo hry mírně zvedlo, ale šancí bylo opět jen jako šafránu. Výjimku tvořila pouze pěkná samostatná akce Františka Kuldana, který z pravé strany pálil chytře těsně na zemí, jeho střelu ale zastavila vnější tyč branky Jan Zádrapy. Na druhé straně Rosice zahrozily po rohu, ale hlavička mířila těsně nad domácí bránu. Poté se hra uklidnila a oba trenéři se snažili hru oživit střídáními, ale ani to k brance nevedlo. Poslední trumf mohl nakonec čtyři minuty před koncem vynést domácí Tomáš Sodomka, který po pěkném dlouhém míči od střídajícího Davida Buriana ale svoji střelu napálil jen do hostujícího brankáře Jana Zádrapy. Zápas se tak skončil bezbrankovou remízou 0:0 a oba si týmy si tak zřejmě zaslouženě rozdělily po bodu.

Velká Bíteš v příštím kole zajíždí do Břeclavi. Rosice hostí Starou Říši.

FC PBS Velká Bíteš
Libor Danihelka (trenér): Utkání mělo poměrně solidní tempto. Kromě šance Kuldana nebyla k vidění větší příležitost. S bodem asi budou spokojené obě strany, protože to bylo bojovné a vyrovnané utkání.

M. Pelán [-] - M. Knos [-] (71. L. Kopáček [-] ) , V. Bárta [-] , J. Ondrák [-] , T. Mrňa [-] - F. Kuldan [-] , A. Merdita [-] (78. D. Burian [-] ) , J. Kratochvíl [-] , R. Novotný [-] - T. Juříček [-] , T. Sodomka [-]