--

--

Patnáct minut před koncem byl stav 0:2. Pak ale Štěchovice zavelely k obratu

24

Souboj týmů ze spodních pater tabulky nabídl zápas 11. kola ČFL. Domácí Štěchovice vedené trenérem Zbyňkem Bustou vyzvaly hůře postaveného nováčka ze Živanic, vedeného trenérem Romanem Olivou. První poločas toho divákům příliš nenabídl, ale v závěru se hosté ujali vedení, které po přestávce navýšili o druhý gól. Dvougólové vedení udrželi do 74. minuty, během závěrečné čtvrthodiny pak domácí zabrali a postupně po trefách Košaty, Švejdy a Nováka dokázali vybojovat tři body.

V úvodu se hosté zastřelovali, poté se dostali do útoku domácí a ve 13. minutě málem udeřili, když se na malém vápně dostal do zakončení Kučera, ale na gólmana Hrnčíře nevyzrál ani z následné dorážky. Až po půl hodině hry začali hosté více zlobit a ve 41. minutě po centru Kakrdy těsně minul Štěpánek. O minutu později se dostali do přečíslení a další pokus Štěpánka dokázal Řehák vyrazit se štěstím na břevno a následně dorážel Ujec, kterého Řehák bravurním zákrokem vychytal. Ve 43. minutě to Živanicím do třetice vyšlo, když po rohovém kopu využil chvíle času i prostoru Kakrda – 0:1.

Po přestávce šance hostů pokračovaly, ve 49. minutě domácí zaváhali při dlouhém autu a Štěpánek zakončoval tváří v tvář Řehákovi, který vytáhl další důležitý zákrok. Avšak Živanice své vedení dokázaly navýšit, když v 57. minutě využily pohledné kombinace, díky které se dostaly až před domácí bránu, Kakrda dokázal obejít Řeháka a do odkryté brány se bez větších problémů trefil – 0:2. Třetí gól byl ve vzduchu v 62. minutě, když po centru zakončoval Staněk a z dorážky Košťál. Pár okamžiků poté musel po faulu Košaty nuceně střídat zraněný Kakrda a tento nehezký moment jakoby odstartoval vzepětí Štěchovic.

V 74. minutě se postavil k přímému kopu Košata a vyslal tak přesný pokus, že nedal Hrnčířovi jedinou šanci k zákroku – 1:2. Poslední desetiminutovku odstartoval neúspěšný pokus Greše, ale v 82. minutě už bylo vyrovnáno, když Jakobovský skvělým centrem za obranu našel Švejdu, kterému se podařilo balon zpracovat a z blízkosti Hrnčíře překonat – 2:2. Následovala snaha obou stran k vítěznému gólu. Nejblíže k němu měl ve druhé minutě nastaveného času Štědronský, kterému se mu podařilo obejít gólmana a zamířit přesně, jenže v cestě stál vracející se Staněk a odkopl balon do zámezí. Rohového kopu se ujal Košata, odražený balon se dostal postupně na hranici vápna k Pavlíkovi, který centroval na Bustu, tomu se podařilo hlavou dostat balon na druhou tyč, kde číhal Novák a přesnou trefou rozhodl o vítězi zápasu – 3:2.

Zdroj: fotbalstechovice.cz