25.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

34. P. Straka , 59. P. Macht
26

Košutka povrdila papírové předpoklady a na půdě v Žichovicích dokázala zvítězit.

Hosté šli do vedení

Košutka začala aktivně a domácím takřka nepůjčila balón, domácí byli zalezlí na své polovině.

Košutka ostřelovala branku domácích, ale nepříliš nebezpečně. V 15. minutě měli šanci domácí, z pravé strany přišla přihrávka pod sebe a střela z první. Ale hostující gólman neměl problém vyrazit na roh. Toto byla poslední šance domácích v prvním poločase. Ve 34. minutě Fikar našel kolmicí na levé straně T. Pekníka, ten přesným centrem nasel nabízejícího se Straku, který hlavou do proti pohybu gólmana dává gól na 0:1. Zbytek poločasu se odehrával ve stejném stylu obléhání domácí brány.

Ve 44. minutě T. Pekník vystihl úmysl domácího stopera na malou domu, ale hostující útočník se do své šance zamotal.

Košutka si výhru pojistila

Druhý poločas probíhal ve stejné režií jako první. V 55. minutě se po rohovém kopu dostal míč na malé vápno, kde se ocitl T. Pekník zcela osamocen, ale netrefil branku.

V 59. minutě opět po rohu propadl míč až k P. Machtovi, ten propálil všechno co mu stalo v cestě - 0:2. Domácí se trochu osmělili a začali se hnát dopředu, ale pouze dlouhými nákopy, se kterými si Košutka poradila. V 70. minutě hostující P. Kalas běžel z pravé strany a předložil krásnou nahrávku P. Strakovi, ten ale o kousek netrefil bránu. Zanedlouho poté střelu T. Pelnika hostující gólman vyrazil a následnou dorážku nedotlačil P. Straka do brány.

Ke konci zápasu se snažili domácí o tlak, který přišel, ale hostující Košutka si výhru pohlídala.

TJ Košutka Plzeň
Tomáš Pekník: Jsme rádi, že jsme dali první gól docela brzy a mohli jsme hrát více v klidu, jinak jsme hráli svoji hru a domácí nám to hodně usnadnili. Samozřejmě tvrdé utkání, ale s tím se počítalo, ze Žichovic vzácný tři body ale zaslouženě. Po zápase mohla v autobuse propuknout zase rumparáda,

TJ Žichovice
J. Kozlík [-] - D. Staněk [-] , J. Beneš [-] , F. Pavlík [-] , M. Linhart [-] , V. Staněk [-] (66. L. Červený [-] ) , P. Rojík [-] , I. Butnaru [-] , L. Černý [-] (68. P. Bláha [-] ) , J. Šimáček [-] , L. Mourek [-]

J. Frémund [-] - J. Pekník [-] (70. J. Kalaš [-] ) , M. Nedvěd [-] , P. Macht [-] , P. Straka [-] (88. T. Krejčí [-] ) , K. Liška [-] , Z. Rolko [-] , T. Pekník [-] , L. Kovařík [-] (46. P. Kalaš [-] ) , J. Hemzáček [-] , F. Fikar [-]

ŽK: 11. P. Rojík , 73. L. Červený - 39. J. Pekník .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Chmelík Miroslav - ŠPINDLEROVÁ Zuzana, PETRŽELKA František.