25.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Lipnice dostala další příděl, roznesla jí Světlá

12

Lipnice prohrála po páté v řadě, s trápícím se týmem nemělo slitování světelské béčko, které si z Lipnice odváží výhru o pět branek.

Těsné vedení hostů do půle

Domácí chtěli na Světlou vlétnout a zajistit si jistotu záchrany v OP, avšak již od prvních minut se ukazovalo, že scénář zápasu se nebude vyvíjet podle lipnických představ. Již 3. minutě pelášil sám na bránu Vacek, avšak Pospíšil ho skvěle vychytal. V 5. minutě rozezvučel dělovkou z malého vápna břevno Šmíd, vzrušení však bylo bezpředmětné, protože šanci předcházel ofsajd. Opaření domácí se pak oklepali a vyrovnali obraz hry. V pěkné šanci byl po stříleném centru A. Bláha, míč však ideálně trefit nestihl. Ve 28. minutě h sté ubránili roh a z následného rychlého brejku byl balon předložen před bránu Šmídovi, jenž se tvrdou střelou zkušeně prosadil.  Do poločasu pak byla k vidění ještě velká šance domácích, kdy hostující brankář Provazník nepřesně rozehrál, avšak následný nájezd Kubáta skvěle vykopl. Do půle vedli hosté 0:1.

Neproměněná penalta a rozklad domácích

Ve druhé půli byl obraz hry vyrovnaný. V 62. minutě se další povedený světelský kontr dostal ke Šmídovi, jenž se nemýlil. V 71. minutě byl v hostujícím vápně faulován Dolejší. K penaltě se postavil Červenka, avšak Provazník vystihl stranu a míč lapil. Sebedůvěra domácích byla značně otřesena a netrvalo ani deset minut, než inkasovali potřetí. V 81. minutě se prosadil Filipský a stejný hráč již o minutu později zvyšoval na rozdíl čtyř branek. V té době již bylo po zápase, ale v 86. minutě ještě po stříleném centru z levé strany upravil na konečných 0:5 Šmíd, jenž dovršil hattrick. Lipnice se další vysokou prohrou propadla na dvanácté místo, světelské béčko je šesté.

TJ Sokol Lipnice nad Sázavou
Roman Kučírek, obránce: Druhá půle byla z naší strany katastrofa. Vzadu nás soupeř přečísloval a vepředu jsme netrefovali bránu. Potřebovali bychom posílit, hlavně obranu.

FK Bohemia Světlá nad Sázavou B
Tomáš Hradecký, obránce: Z derby jsme chtěli jednoznačně 3 body, což se nám podařilo. Chtěl bych vyzdvihnout přístup všech pětii dorostenců pro které to byl už druhý zápas za sobotní odpoledne.

V. Pospíšil [-] - P. Bárta [-] , L. Tecl [-] , O. Švadlena [-] (46. R. Kučírek [-] ) , J. Dolejš [-] - P. Dolejší [-] , D. Bláha [-] , D. Červenka [-] , O. Šima [-] - A. Bláha [-] , R. Kubát [-] -

V. Provazník [-] - J. Novák [-] (71. T. Bárta [-] ) , M. Šmíd [-] , O. Vacek [-] , F. Uhlíř [-] (46. A. Skalický [-] ) , P. Čížek [-] , T. Hradecký [-] , L. Filipský [-] , c. Phan [-] , M. Petrus [-] , M. Vaňkát [-]

ŽK: 75. R. Kubát - 76. O. Vacek .
Hráči zápasu: M. Šmíd , V. Provazník .
Místo: Lipnice nad Sázavou. Počet diváků: 48.