23.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2017-2018

--

Fulnek stále neporažen!

45. F. Bartoň (p.) , 72. F. Bartoň (p.) - 28. M. Houfek , 33. J. Černín , 37. P. Ďurica , 52. M. Houfek
9

23.kolo mělo na programu atraktivní duel, který se hrál v Jičíně, ale nikoliv v Novém, ale ve Starém.

Domácí nechtěli nechat Fulneku nic zadarmo

Domácí tým, který na podzim odjížděl z Fulneku s potupnou “desítkou” začal utkání aktivně.

Ovšem mohli to být právě hosté, kdo mohl jít do vedení. Murin dlouhým míčem vybídl Ďuricu, ten si míč zpracoval, následně si chytře obhodil domácího brankáře a když už to vypadalo, že by mohl sám zakončovat do prázdné branky tak jej domácí gólman stihl zastavit lehkým strčením, pískal se faul.

Skóre se měnilo poprvé ve 28. minutě, Rozsypal našel dlouhým nákopem Houfka a ten uklidil míč za záda domácího brankáře 0:1.

Za chvíli se skóre měnilo znovu a to ve 33. minutě, rohový kop zahrával Vašina, míč propadl na zadní tyč, kde stál pohotový Černín a hlavičkou do poloodkryté branky zvýšil stav utkání na 0:2.

Desetimuntovku hrůzy z pohledu domácích završil v 37. minutě kanonýr Ďurica, který pohotově zvyšoval na 0:3.

Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 0:3 rozhodl se hlavní rozhodčí v poslední minutě prvního poločasu odpískat pokutový kop domácím. Ti nabídnutou šanci proměnili a stanovili poločasový výsledek 1:3.

Fulnek zasloužené získal další 3 body

Druhá půle začala obrovskou šancí domácího týmu. Na zadní tyči byl zcela osamocen domácí hráč, ale pozorného Rozsypala nepřekonal. Pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo v 52. minutě., Černín ve spolupráci s Ďuricou připravili míč pro Houfka a ten přidal druhou ze svých branek v utkání.

Když už se zdálo, že se utkání dohraje v poklidném tempu, přišla 72. minuta a domácí dostali možnost zahrát druhý pokutový kop v zápase.

Penaltu s přehledem proměnil domácí kapitán i podruhé 2:4.

Zanedlouho na to faulovali Černína ve svém pokutovém území také domácí a rozhodčí neváhal odpískat třetí penaltu v zápase. Míč si na bílý puntík postavil Ďurica, ale svou možnost vstřelit svůj druhý gól v utkání odmítnul.

Poté se utkání již dohrávalo a hosté si tak mohli připsat další tři důležité body do tabulky.

Pokud fulnečtí zvládnou následující domácí utkání s Odrama, stanou se jistým letošním vítězem 1.B třídy sk. D.

Zdroj: Krása Radim, Fotbal Fulnek