--

Jičín nasázel půltucet

15. M. Staněk , 36. J. Kalich , 39. J. Kalich , 60. M. Švec , 65. O. Pyclík (p.) , 87. O. Pyclík
15

Tak tomu se říká „jízda“, osm zápasů, osmá výhra v řadě… Po vítězství ve středečním vloženém utkání 30. kola  v Kozlovicích, si fotbalisté Nového Jičína poradili i s dalším soupeřem, víceméně bojujícím o udržení divize, jehož doslova deklasovali vysokou výhrou po zcela bezproblémové hře po celé utkání. Ale popořádku …

Domácí začali, jak se na vysokého favorita patří, velmi aktivně a už po osmi minutách hry si vytvořili velkou šanci ke skórování, když se krásně uvolnil Juříček, ale jeho přihrávku do pokutového území na volného Staňka obránce odvrátil, skoro jako přes „kopírák“ skončila podobná akce i o dvě minuty později, která však byla odvrácena na rohový kop. Ale napotřetí to již vyšlo. Na konci první čtvrthodinky přišla další krásná rychlá akce domácích, na jejímž konci byla finální přihrávka Opatřila na Staňka, který se do odkryté branky nemýlil - 1:0. Zatímco se hosté nikam dopředu nehnali a před pokutové území domácích se dostávali jen velmi sporadicky, tak domácí stále nebezpečně dotírali na jejich branku. Po přihrávce od Juříčka měl velkou šanci k navýšení skóre opět Staněk, ale mířil nepřesně, poté přišla krásná akce Macíčka s přihrávkou, která se však  na nabíhajícího Pyclíka nedostala. Brzy po další  neproměněné velké šanci Macíčka, který po přihrávce od Kalicha kopl míč  z několika metrů vysoko nad branku, se již domácí mohli radovat podruhé, poté, co se prosadil proti brankáři Pjajkovi právě Kalich - 2:0. Za další tři minuty bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, když si po akci Pyclíka a jeho nezištné přihrávce opět Kalich  „vychutnal“ strážce branky hostí a střelou do opuštěné branky navýšil skóre - 3:0. Krátce před přestávkou se mohl mezi střelce zapsat opět Staněk, který po rychlém útoku s přečíslením obrany hostí dostal míč krásně od Pyclíka, ale namířil jej těsně vedle tyče.
    Jak domácí první půli ukončili, tak  v podstatě začali i druhou část utkání. Několik minut po zahájení hry utekl obráncům Opatřil, z jeho přihrávky před branku však   nabíhající Juříček do sítě ještě netrefil, ale postaral se o to pár minut později kapitán Švec, který si naběhl na míč z rohového kopu Farkase a nekompromisně zavěsil „pod víko“ - 4:0. Zdálo se, že hosté již poté téměř rezignovali a dále museli čelit stálým krásným kombinačním útočným akcím Nového Jičína. Po jedné z nich, kdy po rychlém útoku Macíčka s jeho přihrávkou, byl v pokutovém území faulován Pyclík, který sám následně nařízenou penaltu bez problému proměnil - 5:0. S blížícím se závěrem utkání domácí poněkud zvolnili tempo a teprve poté přišla první vážnější akce hostí, při níž se poprvé v utkání „zapotil“ Ognyanov, který vychytal střelu Juřici, odražený míč pak kopl střídající Fojtík vedle. A aby těch gólů v síti branky hostí nebylo málo, tak jim domácí přidali na cestu domů ještě jeden, o nějž se postaral tři minuty před koncem domácí ostrostřelec Pyclík, který si po individuální akci navýšil svým druhým gólem v utkání střelecký účet  v této sezóně  na číslo osmnáct - 6:0. Po prohře příštího soupeře Havířova v Dolním Benešově 2:0, posunula výhra celek Nového Jičína už na 2. příčku tabulky.
    Radost s výborného výkonu a výsledku, tak nejen vedení klubu, ale i příznivcům, poněkud pokazil ne zcela fungující rozhlas, což však získané tři   body určitě převážilo. …

FK Nový Jičín
Pavel Hajný (trenér): „Brumov se snažil napadat, hrál sympaticky, ale měl tam velké díry, kterých jsme využívali a brzo jsme si začali vytvářet šance. Druhý gól Kalicha do šibenice podle mě zápas rozhodl. Brumov už pak přestal věřit, že by mohl něco uhrát a zápas už měl pak jednoznačný průběh. Osm vyhraných zápasů v řadě nikdo z nás nečekal a nyní tak můžeme jet do Havířova úplně v klidu."

O. Ognjanov [-] - O. Malina [-] (66. F. Nippert [-] ) , D. Javorek [-] , M. Kiss Farkas [-] - P. Macíček [-] , J. Opatřil [-] , M. Staněk [-] , J. Kalich [-] (46. P. Urbanovský [-] ) , J. Juříček [-] (62. T. Pokorný [-] ) , M. Švec [-] - O. Pyclík [-]