26.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Vysoká díky produktivnímu druhému poločasu porazila Lázně Bělohrad

0

Po bezbrankovém prvním poločase se ofenzivní hra rozjela ve druhé půli. Prosazovali se výhradně fotbalisté Vysoké, kteří čtyřmi góly rozhodli o výhře 0:4.

Na míči se v prvním poločase více drželi fotbalisté Lázní Bělohrad, ani ti se ale nedostali k vyloženým gólovým šancím. Výraznější gólové šance, natožpak góly samotné nebyly v prvním poločase k vidění. Většina potenciálního nebezpečí přicházela po standardních situacích, i při nich ale obě obrany pracovaly spolehlivě a bezchybně.

Ve druhém poločase již bylo gólové ticho prolomeno. Bohužel pro domácí tým však branky padaly pouze do jejich sítě. V padesáté deváté minutě zahrávali hosté přímý kop. Tohoto úkolu se úspěšně zhostil Jan Podlipný, jehož dalekonosná rána zapadla pod břevno bělohradské brány. V šedesáté šesté minutě již Vysoká vedla o dvě branky. Hosté se ve středu hřiště zmocnili balonu a podnikli rychlý výpad do rozhozené obrany Lázní Bělohrad. Celou akci završil zakončením do odkryté brány skluzující Vojtěch Bělka.

Kvůli dvoubrankové ztrátě museli hrát domácí více na riziko. Vysoká toho dokázala využít v sedmdesáté šesté minutě. Hosté zachytili autové vhazování soupeře a přešli do rychlého brejku – dva útočící hráči Vysoké sami postupovali proti bráně Marka Galla. Vojtěch Bělka, ač útočník, nezištně nabídl míč Tomáši Prorokovi a Vysoká vedla 0:3.

Lázním Bělohrad se nedařilo snížit ani v závěru zápasu. Naopak Vysoká potvrdila svoji výhru i čtvrtým gólem. Vysoká znovu získala balon ve středu hřiště. Do samostatného úniku se tentokrát dostal Michal Haken, který si poradil i s vyběhnuvším brankářem Gallem a přízemní střelou pečetil výhru Vysoké 0:4.

SK Lázně Bělohrad
Oldřich Velich - trenér TJ Lázně Bělohrad: Dnes jsme, bohužel, nezopakovali herní kvalitu z minulých zápasů. Do poločasu jsme měli ještě více ze hry, ale bez výrazné gólové příležitosti. To bylo pro vývoj utkání, z naší strany, velice důležité. Po přestávce jsme "odpadli", čehož soupeř dokonale využil.

M. Gall [-] - P. Topič [-] , D. Michálek [-] (69. R. Šorm [-] ) , J. Odvárko [-] (85. D. Holomba [-] ) , J. Lánský [-] , P. Kazda [-] , L. Šrám [-] , J. Loner [-] , J. Wagenknecht [-] (85. M. Šorm [-] ) , T. Blažek [-] , J. Hrnčíř [-] (46. T. Berger [-] )