21.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Jaroměř slaví první jarní výhru, porazila Nové Město

0

Jaroměřští fotbalisté skloubili svoji tradiční útočnou aktivitu s produktivním zakončením, a tak porazili Nové Město 3:1.

Převaha Jaroměře

Aktivnější byli od úvodu fotbalisté Jaroměři. Ti si v prvních minutách vytvořili hned několik střeleckých příležitostí, kterými zaměstnali novoměstského gólmana Lukáše Holého. V šesté minutě dobře vystřelil Martin Kilevník, jehož střela orazítkovala spojnici hostující brány. Ve dvacáté sedmé minutě se do úniku dostal Ondřej Častvaj, který nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování právě Martina Kilevníka.

Domácí Jaroměř si držela svoji převahu i ve zbytku poločasu. Hráči Nového Města se tak k ničemu vážnějšímu nedostali a Jaroměř si do kabin odnesla vedení 1:0.

Jaroměř potvrzuje vedení

Brzy na začátku druhé půle domácí navázali na úspěšný první poločas. Ve čtyřicáté deváté minutě se míč po souhře Matěje Petráčka a Martina Kilevníka dostal k zakončujícímu Filipu Korenčíkovi, který zvýšil na 2:0.

Po nabytí dvougólového vedení domácí ve své ofenzivní aktivitě lehce polevili a Nové Město se začínalo připomínat nadějnými šancemi. Čtvrthodiny před koncem ale domácí definitivně stvrdili své vítězství. Martin Kilevník našel z hranice vápna vzdušnou přihrávkou Filipa Korenčíka, který přeloboval gólmana Holého a upravil na 3:0. Nové Město stihlo pouze snížit, když v osmdesáté druhé minutě upravil na konečných 3:1 hlavičkující Lukáš Macháček.

MFK Nové Město nad Metují
Miloš Killar - trenér MFK Nové Město: Po celé utkání jsme tahali za kratší konec, útoky domácích nám dělaly velké problémy. Ve středu hřiště jsme nedokázali udržet míč, hráli jsme zbrkle a velmi ustrašeně, branku soupeře jsme neohrozili. Po přestávce jsme nastoupili s velkým odhodláním změnit průběh utkání, dobře jsme kombinovali a už to vypadalo na zlepšený výkon. Domácí však rychlou akcí zvýšili na 2:0 a nepřipustili obrat. Víc než ztráta bodů mě mrzí další zranění našich hráčů, které nám komplikuje další boje o záchranu v krajském přeboru