23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Rozhodčí Kubáček zajistil domácím tři body

0

V sobotu se střetli na půdě týmu TJ Havířov - Dolní Datyně domácí hráči a hosté FK Baník Albrechtice, kteří nastoupili do utkání ve velmi oslabené sestavě, kdy se v základní sestavě objevili dokonce dva dorostenci, kteří měli v nohách již jeden zápas. Hosté bojovali, dřeli, snažili se a byli blízko třem bodům, ale byl jim to k ničemu, jelikož proti byl rozhodčí Kubáček, který jednoznačně ovlivnil utkání a zajistil domácí tři body. Ačkoli byl Baník i v oslabené sestavě domácímu týmu více než vyrovnaným soupeřem, výhru si připsali domácí hráči TJ Havířov - Dolní Datyně. Za domácí se v tomto utkání prosadil Adam Hruška, René Bilas z pokutového kopu a Vladimír Neuman. Za Baník se v tomto utkání prosadil Marek Korzeniowski a dorostenec Stanislav Palowski, který zaznamenal premiérový start za A tým Baníku a připsal si i premiérovou trefu.

V One man show se proměnilo vystoupení albrechtických fotbalistů na hřišti týmu TJ Havířov - Dolní Datyně. Hlavní roli nepovedené tragikomedie ztvárnil rozhodčí Kubáček. Ten totiž daroval domácím tři body. Jan Werich měl pro podobné situace krásné jadrné přirovnání: buď ten člověk dělá chyby z blbosti, nebo pro peníze. Jedno je však jisté. S podobným stylem rozhodování by ho nejspíš hnali i hráči Slavoje Houslice, hrající Okresní přebor.

Albrechtice přijeli do Datyň s hodně oslabenou sestavou. Trenér Baníku Tomáš Vychopeň nemohl do utkání počítat hned se sedmicí hráčů svého mužstva. Do utkání nemohl zasáhnout brankář Aleš Hekera a hráči David Dorozlo, Jaroslav Goj, Tomáš Wojtyna, Ondřej Čoček, Jiří Kroužek a Dominik Šlampiak, a tak se v kombinované sestavě Baníku objevili od začátků utkání dva dorostenci a na střídačce se objevili čtyři. Na právem kraji obrany si odbyl premiéru Tomasz Kloza (ročník 1996) a v záloze dostal opět příležitost mladíček Patrik Parchanský (ročník 1999). Na střídačce byl připraven Stanislav Palowski (ročník 1997), David Jonszta (ročník 1996), Dominik Robenek (ročník 1999) a Daniel Sliwka (ročník 1997). Tři z těchto dorostenců postupně zasáhli do hry a zaznamenali premiérové starty v kategorii mužů v A týmu FK Baník Albrechtice. Domácímu týmu TJ Havířov - Dolní Datyně chyběl brankář Jan Vasilko, a tak musel do branky Jan Rozbroj.

První poločas nabídl hrstce diváků na stadionu domácího týmu TJ Havířov - Dolní Datyně zajímavou podívanou. Úvod utkání patřil domácím Datyňským fotbalistům, kteří si vytvořili několik dobrých příležitosti, které měli postupně, René Bilas, toho vychytal skvělým zákrokem brankář Baníku Směták. Poté Baláž, který po centru netrefil prázdnou branku. A poté svoji příležitost neproměnil ani Kubiena. Jednu šanci, ale domácí proměnili ve vedoucí branku, kterou zaznamenal ve 31. minutě po přihrávce Baláže naběhnutý Adam Hruška, který dostal míč do sítě s pomocí teče stopera Baníku Aleš Věčorka - 1:0. Do konce prvního poločasu se zdálo, že se půjde do kabin za vedoucího stavu domácího týmu, ale nestalo se tak, jelikož ve 44. minutě po zmatcích v domácí obraně a nedůrazném odkopu se dostal k míči hostující Marek Korzeniowski a svou střelou propálil na přední tyčce domácího brankáře Rozbroje - 1:1. Tímto vyrovnávacím gólem poté skončila první půle, po které byl stav utkání nerozhodný 1:1.

Úvod druhé půle poznamenal první střídání v utkání, když ze hřiště musel ve 47. minutě kvůli zranění hostující hráč dorostenec Baníku Tomasz Kloza místo kterého nastoupil do obrany Baníku další dorostenec, a to Dominik Robenek, teprve ročník narození 1999. Tato změna hostující hráče jak by nabudila k bojovnému a perfektnímu výkonu. Jelikož v 52. minutě po chybě stopera Tomašáka se řítil na branku domácích hostující Jan Kociolek, ale v tváří - tvář domácí brankáři neuspěl, střelu hostujícího útočníka Baníku domácí gólman zneškodnil. Hned za pár minut se dostal do dobré střelecké pozice albrechtický Izaiáš, ale jeho pokus zneškodnil opět brankář Datyň. Baník měl tak dvě dobré příležitosti, ale ani jednu neproměnil, ale nutno dodat, že Baníkovci v těchto minutách hry byli na hřišti jasně lepším týmem. V 60. minutě hosté po druhé v utkání střídali, když ze hřiště odešel Radim Smiga, který přenechal místo dorostencovi Stanislavovi Palowskému, který si odbyl premiérový start za A tým FK Baník Albrechtice. A byl to pro něj výborný vstup do utkání, jelikož v 76. minutě domácí Miczka poslal malou domů, kterou vystihl právě hostující hráč dorostenec Baníku Stanislav Palowski, který se zmocnil míče a vyběhnutému gólmanovi Datyň udělá klíčku a poslal v pohodě míč od prázdné branky - 1:2. Poté této vedoucí brance hostů to vypadalo na vítězství albrechtického týmu, ale nestalo se. V 85. minutě se totiž domácímu týmu Datyň podařilo vyrovnat. Vyrovnávací gól poznamenal verdikt rozhodčího Kubáčka, který pomohl domácím a po souboji datyňského Kubieny a baníkovského Aleše Věčorka odpískal pokutový kop. Nutno dodat že k faulu Aleše Věčorka na domácího Kubienu došlo jednoznačně před šestnáctkou hostů. Co naplat, že toto potvrdí skoro každý, kdo byl přítomný na tomto utkání. Exekutor penalty René Bilas se nemýlil a vyrovnal - 2:2. Tohle ale nebylo od adresy hlavního rozhodčího Kubáčka vše, když už se totiž zdálo, že střetnutí skončí remízou, opětovně zaúřadoval arbitr Kubáček. V nastaveném čase přehledl jasný faul u hostující střídačky na hostujícího hráče a poté odpískal souboj datyňského Rohela a baníkovského Širokého jako faul hostujícího hráče a domácí měli výhodu volného přímého kopu. Který posla domácí hráč do šestnáctky hostů, kde chtěl tento centrovaný míč odhlavičkovat albrechtický kapitán Aleš Věčorek, ale to se mu nepovedlo, jelikož byl jasně faulován domácím hráčem ve výskoku, ale hlavní rozhodčí Kubáček tohle nepostřehl, spíše nechtěl postřehnout a míč se dostal k domácímu Vladimírovi Neumanovi, který svou střelou na zadní tyčce zajistil domácím nezasloužené tři body - 3:2. Není se tedy co divit hostujícím hráčům, že jim vypěnily nervy. Poté již hlavní rozhodčí po vítězné brance domácích odpískl konec utkání, aniž by nechal hostující mužstvo rozehrát od poloviny hřiště. Domácí si za druhý poločas nezasloužili vyhrát a ani by se jim to nepodařilo, ale díky jednoznačnému ovlivnění utkání rozhodčího Kubáčka se jim to podařilo. Hosté, ale ve velmi oslabené sestavě předvedli velmi dobrý výkon a není jim co vytknout za bojovnost a za nasazení k utkání, ale i to jim nebylo nic platné a toto utkání prohráli.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Jan Rozbroj - brankář domácího týmu: „Velmi důležité, ale také velmi šťastné tři body vybojovali naši fotbalisté proti oslabenému celku z Albrechtic. Jakoby si vědomí, že nastupujeme proti celku, který musel doplnit tým dorostenci, nám tento fakt svazoval nohy. Úvod utkání se však našim fotbalistům povedl, hostující tým jsme zamkli na jejich polovině a vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, především René Bilas, Baláž a také Kubiena. Náš tlak nakonec vyvrcholil ve vedoucí branku, kdy po přihrávce Baláže zakončoval Hruška. Jak už to bývá, množství neproměněných šancí nás opět mrzelo, když těsně před koncem prvního poločasu hosté z prvního ohrožení naši brány vyrovnali. Po zmatcích v obraně a nedůrazném odkopu, propálili domácího Rozbroje, který zaskakoval za Vasilka. Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší než ten první, hosté sympaticky bojovali a dostávali se do šancí a mohli jsme děkovat především Rozbrojovi, který vychytal dvě tutovky hostujícího Kociolka a Izaiáše. Ale toto varování domácím nestačilo, nepřesnosti v přihrávkách pokračovaly a vyvrcholily "pěknou" nahrávkou Miczky hostujícím hráčům, kteří běželi sami na našeho gólmana, který byl v této situaci bezmocný. Už to vypadalo na prohru domácích, ale v 85. minutě se uvolnil přes dva hráče Kubiena a hostujícímu Věčorkovi nezbylo nic jiného než našeho hráče faulovat. Domácí kopali penaltu, ke které se tentokrát postavil René Bilas, protože tradiční exekutor Baláž byl již vystřídán. Bilas si, však s těžkým úkolem poradil a s přehledem vyrovnal. Zápas se již chýlil ke konci, když se po závaru v šestnáctce hostů dostal k míči Neuman a vystřelil našim hráčům všechny tři body. Nutno uznat, že za předvedený výkon to byly velmi překvapivé body a pro hosty velmi krutá prohra, protože zápas odehráli se ctí. Doufejme, že se z tohoto zápasu domácí poučí a své výkony zlepší.“

FK Baník Albrechtice
Marián Chmiel - vedoucí mužstva hostujícího týmu: „Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří vážili cestu do Dolní Datyně. Děkuji i klukům za skvělý bojovný výkon, za který by si zasloužili výhru. Bohužel rozhodčí Kubáček byl proti. Daroval domácím tři body. Přestože jsme byli hodně blízko vítězství z tohoto utkání, nevezeme si domů ani bod. Jsem velice zklamaný. Zklamaný z výkonu sudího,“

J. Rozbroj [-] - T. Kodenko [-] (73. J. Dolák [-] ) , P. Tomašák [-] , V. Neuman [-] - P. Kubiena [-] , R. Bilas [-] , R. Miczka [-] , J. Vlček [-] , A. Hruška [-] - R. Baláž [-] (80. T. Rohel [-] ) , R. Bilas [-]

K. Směták [-] - T. Kloza [-] (47. D. Robenek [-] ) , A. Věčorek [-] , M. Korzeniowski [-] , D. Žyla [-] - T. Izaiáš [-] , M. Široký [-] , P. Parchanský [-] (67. M. Chmiel [-] ) , J. Kociolek [-] - R. Smiga [-] (60. S. Palowski [-] ) , J. Kociolek [-] (88. D. Jonszta [-] )

ŽK: 77. J. Vlček , 88. P. Tomašák .
Hráči zápasu: R. Bilas - A. Věčorek .
Místo: Dolní Datyně.