21.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

--

--

Větřní otočilo výsledek, pak ale za domácí vyrovnal Pecha. Větřní si asi trhá vlasy ještě teď, usmíval se po utkání trenér Čepička

0

Větřní mělo možnosti na to domácím odskočit na dvoubrankový rozdíl, jenomže je zahodilo. A přišel trest.

Dobrovodský zaskočil v útoku. A vedl si skvěle!

Oba týmy nenastoupily v nejsilnějších možných sestavách a bylo tak otázkou, jak se s tím popasují. Alespoň v první fázi první půle se více dařilo týmu z Budějovicka. A Čtyři Dvory také šly do vedení. Skóroval Patrik Raab, který potvrdil svou dobrou formu a střelou zpoza vápna otevřel ve 13. minutě gólový účet utkání. Jenomže postupem času se sehrálo Větřní a začalo mít převahu. A ve 44. minutě hosté srovnali, když zahrávali rohový kop, Sobolík jej podběhl a náhradní brankář Dobrovodský, nikým nehlídaný, doklepl hlavou do prázdné branky – 1:1.

Pecha vyrovnal

Větřní mělo více ze hry i ve druhé půli, vypracovalo si proti soupeři hned několik šancí, ale v síti skončila pohříchu jen jediná. Jan Poláček v 65. minutě dal druhý gól hostujícího celku. A opět po rohu, když byl jako první u odraženého balónu, kličkou se uvolnil a levou nohou zamířil přesně k pravé tyči – 1:2. Větřní mohlo po zápase litovat, že z dalších tutovek nedokázalo vytěžit třetí gól, který by vzal Čtyráku naději. Domácí ale jako kdyby probudil liják, který se prohnal nad čtyřdvorským hřištěm a dokázali vyvinout tlak. A ten je nakonec dovedl až za srovnáním. Branka na 2:2 padla jak jinak než po rohovém kopu, kdy balón za Pavelku dotlačil Pecha

SK Čtyři Dvory České Budějovice
Robert Čepička (trenér): „Prvních pětadvacet minut bylo z naší strany velice dobrých, podařilo se nám jít do vedení. Jenomže vstřeleným gólem jako kdybychom se uspali a zbytek půle jsme hráli špatně, bez pohybu. A trest přišel v závěru. V druhé půli jsme bohužel dlouho předváděli naprosto katastrofální výkon, neběhali jsme, chybělo tam vše, vyústěním byl druhý gól hostů a kdybychom dostali další dva tři góly, nikdo by se nedivil. Paradoxně po příchodu velkého deště a bouřky jsme si vynutili jakýsi tlak, kopali jsme pět rohů za sebou a podařilo se nám po jednom dorazit míč do sítě. Se štěstím jsme urvali bod, za remízu jsme rádi. A Větřní si asi trhá vlasy ještě teď, mělo to jasně pod kontrolou, ale někdy to tak prostě bývá. Vyzdvihnu výkon levého beka Pechy, který byl odměněn i vyrovnávací brankou. Byl nejlepším hráčem na hřišti, o třídu jinde než ostatní, zaslouží za tento zápas absolutorium.“

SK Větřní
Petr Gutheis (kapitán): "Na Čtyrák jsme přijeli odhodlaní uspět. Náš výkon byl diametrálně odlišný než ten, jaký jsme v pondělí předvedli ve Veselí. Bojovali jsme, pracovali na 100%. Je jen škoda, že jsme nevyužili šance, které jsme si vypracovali. Oběma mančaftům chybělo několik hráčů a tak je remíza na místě a spravedlivá. Nejlepšími hráči podle mě byl obránce Vnuk a pak Dobrovodský, který je brankářem, ale protože je nás málo, tak nastoupil do útoku po odstoupení Peťuleho a byl vynikající! Příště máme doma Velešín. Vypadá to, že budeme snad po dlouhé době kompletní, tak už se na jediné derby v sezoně, moc těšíme."

P. Sobolík [-] - O. Píša [-] , A. Čepička [-] , T. Pecha [-] , D. Svoboda [-] (46. M. Sedlic [-] ) , P. Váňa [-] , J. Příhoda [-] , V. Slepička [-] , T. Vajo [-] , V. Tlachač [-] , P. Raab [-]