Rozhovory s hráči kola Středočeský | Příbram | Okresní přebor

Rozhovor

Mým snem je postoupit s Dobříší do divize, říká hráč 24. kola okresního přeboru Jan Jechort

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 11.06.2016 03:29 0

S fotbalem jsem začal v šesti letech v Marile Příbram jako pravý obránce a hned při prvním zápase se blýskl gólem. O rok později se při tréninku zranil gólman a Jan Jechort se nevinně přihlásil do branky, kde odchytal turnaj bez obdrženého gólů. I když ho to pořád táhlo do pole, u chytání už zůstal. V Příbrami působil až do staršího dorostu, pak přestoupil na Dobříš, kde zažil největší úspěchy. Mezi nimi se vyjímají postupy s dobříšskym áčkem z I. B třídy do krajského přeboru v době, kdy tamní fotbal procházel hráčskou krizí. "Bylo to nejhezčí fotbalové období," vzpomíná gólman, který momentálně kvůli pracovnímu vytížení nemá čas na trénink. To přibrzdilo jeho kariéru v prvním týmu, kam by se časem rád vrátil. "Chtěl bych zažít ještě postup do divize, to je můj fotbalovy cíl."

Rozhovor

Oslavy ještě neproběhly, ale dokopná bude velká, ujišťuje gólman Rožmitálu Martin Zrno, hráč 23. kola okresního přeboru

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 03.06.2016 12:13 0

S fotbalem začal v šesti letech v Rožmitále. Nejprve hrával stopera, ale pro svou výšku později přešel do brány. V dorostu začínal chytat a postupnou dřinou se Martin Zrno vypracoval ve stálou brankářskou jedničku fotbalistů Spartaku Rožmitál. Cesta k tomu byla dlouhá a trnitá, ovšem dnes působí díky svému věku a zkušenostem mezi tyčemi velice jistě, což potvrdil svým výkonem na Dobříši. Ve střetnutí nejlepších týmů soutěže pochytal spoustu šancí domácích, což fotbalistům Rožmitálu přineslo výhru a jistotu návratu do I. B třídy. Jejich brankáři, který je v soukromí motorkář a velký pohodář, co nezkazí žádnou legraci, to vyneslo ocenění pro hráče 23. kola okresního přeboru.

Rozhovor

Už ve čtvrtek jsem věděl, že je zle, směje se osmačtyřicetiletý hráč 22. kola okresního přeboru Miloš Krátký

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 27.05.2016 13:48 0

Fotbalové abecedě se učil od devíti let v Sokolu Kačina na Kutnohorsku, kde ho jako malého caparta šoupli do branky, ve které strávil celou a dosud neuzavřenou kariéru. Tu od roku 1988 spojil s dobříšským fotbalem, kde dlouhá léta pendloval mezi prvním mužstvem v krajském přeboru a béčkem, s nímž zažil postup do I. B třídy. Tu si zachytal i v Nové Vsi. Už během aktivní hráčské kariéry se dal na dráhu trenéra, v této funkci působil hlavně u dobříšského dorostu, rezervy a jednu sezonu i u áčka, ale také v nedaleké Nové Vsi. Několikrát oznámil konec, ale vždy se vrátil. Dobříšskému céčku vychytal postup do III. třídy, v jarní sezóně nastoupil ve stavu nouze do dvou zápasů mezi tyče béčka v okresním přeboru. V obou uhájil čisté konto, to z Malé Hraštice mu vyneslo ocenění hráč 22. kola.

Rozhovor

Nezáleží mi na výsledku. Ze hry musím mít radost, tvrdí hráč 21. kola okresního přeboru Vojtěch Karásek

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 21.05.2016 14:18 0

Fotbal hraje od šesti let společně s hokejem, který ho bavil víc, ale na Dobříši byl na špatné úrovni. Proto dostal u Vojtěcha Karáska přednost fotbal. Ještě v dorosteneckém věku znal jeho jméno málokdo z dobříšských fanoušků, ale jeho kariéru nastartovalo působení v céčku. "Nejlepší období byla pro mě první sezóna dobříšského céčka, kdy jsem se všechno naučil od internacionálů a šli jsme si zahrát pro radost," říká čtyřiadvacetiletý obránce, který se postupně díky své rychlosti a důrazu v osobních soubojích prosadil až do prvního mužstva Dobříše, za které na jaře odkopal několik zápasů krajského přeboru. Vzhledem k nedostatku času na trénink však působí v béčku, v jehož dresu si vysloužil v utkání s Kovohutěmi Příbram ocenění hráč 21. kola okresního přeboru.

Rozhovor

Asi se pojedu podívat na krematorium do Pelhřimova, vtipkuje hráč 20. kola okresního přeboru Martin Kubín z Nečíně

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 13.05.2016 11:39 0

S fotbalem začínal v sedmi letech v Nečíni, kde za žáky místního Sokola hrál útočníka. "Chtěl jsem být jako Kulík ze starého českého filmu Do hlubin študákovy duše," pousměje se čtyřiatřicetiletý nečínský gólman Martin Kubín při vzpomínce na své fotbalové začátky. V 11 letech přestoupil do ligového klubu 1. FK Příbram, kde podle jeho slov zjistili, že má obě nohy levé a postavili ho do branky. "To je nejhorší místo, protože tam je každá chyba po zásluze odměněna," žehrá na nevděčný úděl brankářů, ovšem tento post už neopustil. V patnácti odešel z Příbrami do Bohutína, kde chytal I. A třídu dorostu. Na prahu plnoletosti se vrátil do Nečíně, s kterou hned zažil postup do okresního přeboru. Po dvou sezónách zamířil do Nového Knína, kde dva a půl roku hájil branku účastníka I. A třídy, aby se opět vrátil do mateřského klubu. S ním postoupil do I. B třídy, kterou Nečín s roční pauzou kopala sedm let. Nyní chytá v okresním přeboru, kde mu výkon na Luhách vynesl ocenění hráč 20. kola.

Rozhovor

Když můžu někomu nasadit housle, neváhám, říká hráč 19. kola okresního přeboru Daniel Suk z Rožmitálu

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 06.05.2016 22:02 0

Díky hlasům čtenářů našeho webu se hráčem 19. kola okresního přeboru na Příbramsku stal rožmitálský záložník Daniel Suk. Věkem ještě dorostenec s fotbalem začínal v šesti letech v TJ Spartak Rožmitál. Chvíli nastupoval jako tvůrce hry ve středu zálohy a v žákovské kategorii patřil k obávaným střelcům, ale postupem času se zabydlel na levém okraji středové formace, kde nastupuje i v prvním mužstvu dospělých. Je stále nevybroušeným talentem, který na sobě potřebuje hodně pracovat, při duelu s Rosovicemi si ovšem počínal jako mazák. Z levé strany záložní řady neúnavně podporoval útok a hrál velice dobře, což mu v kombinaci s jeho povahou šoumena vyneslo vítězství v anketě. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala.

Rozhovor

Chytání je v rodině tradice, svěřil se hráč 18. kola okresního přeboru Martin Zrno z Rožmitálu

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 30.04.2016 09:24 0

S fotbalem začal v šesti letech v Rožmitále. Nejprve hrával stopera, ale pro svou výšku později přešel do brány. V dorostu začínal chytat a postupnou dřinou se Martin Zrno vypracoval ve stálou brankářskou jedničku fotbalistů Spartaku Rožmitál. Cesta k tomu byla dlouhá a trnitá, ovšem dnes působí díky svému věku a zkušenostem mezi tyčemi velice jistě. V soukromí je hodný kluk a pohodář, co nezkazí žádnou legraci. Zatím je svobodný, bez přítelkyně a vášnivý motorkář.

Rozhovor

Zraju jako víno, směje se po druhém hattricku hráč 17. kola okresního přeboru Jan Karas z Dobříše B

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 21.04.2016 19:32 0
S fotbalem začínal Jan Karas jako malý žáček ve Višňové, kde jeho talent neunikl pozornosti skautů ligového klubu z Příbrami. V něm působil do svých šestnácti let, kdy se vrátil do mateřského oddílu. Na prahu dospělosti přestoupil útočník na Dobříš, kde ihned naskočil do základní sestavy prvního mužstva, v té době hrajícího krajský přebor. Stal se symbolem klubové věrnosti. Svůj čich na góly a zabijácký instinkt střelce v dresu A-týmu Dobříše, s nímž si dvakrát zahrál divizi, prokazoval až do minulé sezóny, kdy uvolnil místo v sestavě mladším a začal kopat okresní přebor za béčko, v jehož dresu na jaře zaznamenal dva hattricky. Ten druhý proti Počepicím čtyřiatřicetiletému borci vynesl ocenění hráč 17. kola. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.
Rozhovor

Hráč 16. kola okresního přeboru Tomáš Pecha má na všechno času dost, proto platí

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 15.04.2016 19:55 0

S fotbalem začínal Tomáš Pecha v šesti letech v 1.FK Příbram, kde působil tři roky. Pak zamířil do Rožmitálu, ale v dorosteneckém věku se vrátil zpět k Litavce. Vydržel tam jen půl sezóny, než vyměnil fotbal za studium na střední zdravotní škole, a s tím i dres za rožmitálský, který obléká dodnes. Největším úspěchem osmnáctiletého obránce je titul nejlepšího střelce okresního přeboru žáků. Mezi dospělými na větší úspěch teprve čeká, nepočítáme-li skutečnost, že se pomalu zabydluje v sestavě lídra okresního přeboru. A ocenění hráč 16. kola soutěže.

Rozhovor

Hráč 15. kola okresního přeboru Pavel Leitermann z Rožmitálu vtipkuje: chci dohnat v tabulce střelců Petra Moru

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 08.04.2016 20:43 0

Hlasovali jste pro nejlepší hráče v 15. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo jím je? Rožmitálský fotbalista Pavel Leitermann, který se v souboji s Krásnou Horou blýskl čtyřmi góly. Praktický celou kariéru strávil ve Spartaku Rožmitál, kde jako malý kluk s fotbalem začínal a s výjimkou půlročního hostování ve Věšíně hájí jeho dres dodnes. "Zůstanu tady, dokud to půjde," slibuje klubu věrnost Leitermann. V srpnu mu bude 27 let a spoluhráči mu přezdívají Čenda. Před třemi roky byl při tažení Rožmitálu bez porážky do I. B třídy nejlepším kanonýrem okresního přeboru. V následující sezóně si přetrhl křížové vazy v koleni a z těžkého zranění se zotavoval téměř tři roky. "Je to velký bohém, ale také bojovník, co nedaruje nic. Bude mu chvilku trvat, než se vrátí do starých kolejí, ale snaží se," oceňuje jeho vůli manažer klubu Ondřej Pejsar.

Rozhovor

Hráč 13. kola okresního přeboru, rožmitálský Luboš Hofman: "Maminka mi říká, hlavně nehraj hlavou, ať nejsi blbej."

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 20.11.2015 14:20 0

Ve čtvrtek oslavil 34. narozeniny. S fotbal začínal Luboš Hofman v devíti letech ve Spartaku Rožmitál. Do páté třídy nastoupil na sportovní školu 3. ZŠ Příbram a začal hrát za nynější 1. FK Příbram, kde mj. sbíral zkušenosti i na zahraničních turnajích. Vydržel tam do 16-ti let (mladší dorost) a poté se vrátil do Rožmitálu, kterému je věrný do dneška. Původně začínal jako levý obránce, kde nastupoval i v Příbrami. Po návratu začal hrát střední zálohu s Jaroslavem Váněm, se kterým působí v jednom mužstvu dlouhých 18 let. V letošní sezoně se pod taktovkou Marka Zárybnického přesunul na post stopera v čtyřobráncové linii."Je to zkušený hráč, poctivý pracant a skvělý kluk, který v kabině nezkazí žádnou legraci," charakterizuje Hráče 13. kola okresního přeboru jeho současný kouč Marek Zárybnický. "Je výborný hlavičkář, na place ho málokdo obehraje. Spíš naopak, často bývá u zrodu našich akcí," dodává na adresu fotbalisty, který na dresu nosí číslo 4.

Rozhovor

Spolupráce s Morou? Do půlnoci to ujde, vtipkuje hráč 12. kola okresního přeboru Tomáš Drechsler z Rožmitálu

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 13.11.2015 16:19 0

První fotbalové krůčky dělal v rodném Rožmitálu pod Třemšínem. V páté třídě zamířil Tomáš Drechsler do nynějšího 1. FK Příbram, kde hrál do osmnácti let dorosteneckou ligu a sbíral s mužstvem úspěchy na zahraničních turnajích. V jednadvaceti se vrátil do Rožmitálu, s nímž zažil několik pádů i postupů a v roce 2006 se pod taktovkou trenérů Miloslava Trocha a Zbyňka Milce dočkal triumfu v krajském poháru, což sám považuje za největší fotbalový úspěch. V šestatřiceti letech patří neodmyslitelně do ideální sestavy podzimního mistra okresního přeboru, v jehož dresu přispěl hattrickem k vysoké výhře nad Bohutínem, což mu ve vašem hlasování vyneslo ocenění pro hráče 12. kola. Kdo je nejlepší fotbalista uplynulého dějství? "Je to skvělý, poctivý a skromný kluk. V kabině o něm nevíš, ale na hřišti maká pro tým. Má výborný cit pro náběh a výběr místa v koncovce. Prostě stará škola," představil ho jeho současný kouč Marek Zarybnický a zalitoval: "Škoda, že mu není o pět let méně."

Rozhovor

Cítím, že na mě tým spoléhá. Motivuje mě to, přiznává hráč 11. kola okresního přeboru Petr Mora z Rožmitálu

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 06.11.2015 17:51 0

Aktuálně nejlepší střelec okresního přeboru je odchovancem rožmitálského fotbalu a v současnosti zřejmě jeho největším klenotem. Čtyřiadvacetiletý Petr Mora po žákovských letech v mateřském klubu zkoušel prorazit výš. Coby dorostenec hrál v Bohemians Praha 1905 a Viktorii Žižkov, v roce 2008 se však vrátil do rodného Rožmitálu pod Třemšínem, jehož dres s výjimkou krátkého působení v nedalekém ligovém 1. FK Příbram, obléká dodnes. Barvám Spartaku zůstal věrný i po loňském pádu Rožmitálu z I. B třídy, kam nyní svými góly i výkony mateřský oddíl táhne zpět. Naposledy zazářil na hřišti Sokola Nečín, kde svému týmu dvěma trefami pomohl k zisku bodu po remíze 3:3, což mu ve vašem hlasování už potřetí během podzimu vyneslo ocenění pro hráče kola okresního přeboru na Příbramsku. Vítěze tradiční ankety fotbalunas.cz vyzpovídal v obsáhlém rozhovoru, kde se mj. dozvíte, zda Petr Mora touží po koruně krále střelců, nebo jestli mu svazuje nohy odpovědnost.

Rozhovor

Hráč 10. kola okresního přeboru Jan Holák: Po debaklu v Krásné Hoře jsem o návratu pochyboval

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 30.10.2015 13:58 0

Nejvíc hlasů v naší anketě o hráče 10. kola okresního přeboru Příbramska získal čtyřiačtyřicetiletý gólman Sokola Počepice Jan Holan, který nováčkovi soutěže vychytal proti Trhovým Dušníkům první výhru. S fotbalem začínal v Počepicích, odkud v roce 1996 zamířil do nedalekého Vysokého Chlumce, kde patřil k zakládajícím členům oddílu. Jeho branku hájil sedm let, pak se rozhodl vrátit do mateřského klubu, kde v roce 2007 kvůli bolestem v kolenou ukončil aktivní hráčskou kariéru. Po osmi letech se opět postavil mezi tyče počepické branky, aby svému klubu pomohl vyřešit neobsazený post brankáře.

Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 6.kolo, Okresní přebor: „Celý náš tým je ve formě, “ říká Petr Mora

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 07.10.2015 16:15 0

Uprostřed minulého týdne jste hlasovali pro hráče 6. kola příbramského okresního přeboru, kterým se stal Petr Mora z Rožmitálu pod Třemšínem. Co říká na dosavadní průběh sezóny a kdo se nachází v největší formě? Odpovědi na tyto a jiné otázky najdete v našem rozhovoru.

Rozhovor

ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 4.kolo, Okresní přebor Příbram: „Za lásku k fotbalu vděčím tátovi,“ říká Marek Binar

Středočeský | Příbram | Okresní přebor
Středočeský Příbram 18.09.2015 13:12 0

Marek Binar byl uprostřed týdne vyhlášen hráčem čtvrtého kola příbramského okresního přeboru a našim internetovým stránkám poskytl velice zajímavý rozhovor, v němž prozdradil, kdo ho přivedl k fotbalu, popsal obě situace, jejichž zásluhou v anketě zvítězil, a uvedl svůj vzor, který je z rodinného kruhu!


Celkový počet článků: 16