ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 19.kolo Moravskoslezský | Krajský přebor , 2022-2023

Z Vašeho hlasování vzešel hráč 19. kola krajského přeboru Moravskoslezského kraje, kterým jste zvolili Lukáše Dudu z Vratimova! Duda zažil fantastický víkend, když proti Bolaticím byl k nezastavení a vsítil hned čtyři branky. Titul hráče kola tak zcela jistě míří do správných rukou.

0
O víkendu jste porazili Bolatice 5:2. Se vší úctou k soupeři, nečekal jste, že se vítězství bude rodit ještě o něco snadněji vzhledem k poslednímu místu soupeře a jeho hrozivému skóre?
Neřekl bych, že se vítězství rodilo snadně, soupeř hned na začátku využil našeho zaváhaní a hned na začátku zápasu šel do vedení a my museli dotahovat. Což není vždy příjemné.
První poločas jste sice vyhráli 3:2, soupeř vám ale dal z poslední akce gól do šatny. Nepanovala o přestávce obava z toho, že by Bolatice utkání ještě mohly zdramatizovat?
Není to příjemné dostat gól do šatny, ale o poločase jsme si řekli, že musíme zkvalitnit koncovku a začít ještě více běhat a vyvarovat se chyb, kterým bychom soupeře dostali do hry.
Vy jste utkání rozhodl čtyřmi vstřelenými góly. Byl to váš nejpovedenější zápas v sezóně?
Neřekl bych nejpovedenější, vždy je co zlepšovat. Spíše bych řekl, že jsem byl ve správnou chvíli na správném místě.
V utkání jste na mě působil dojmem, že vám snad vyjde úplně všechno a poslední šťastný gól byl toho důkazem. Cítil jste během utkání, že do čeho kopnete, to vám zkrátka ten den vyjde?
Ono to tak možná vypadalo, ale na hřišti mi pomohl celý tým a já jen byl s trochou štěstí vždy na konci celé akce.
Nebylo vám trochu líto střídání v 85. minutě? Třeba byste ještě stihl přidat jednu branku…
Líto mi to určitě nebylo. Důležité bylo, že jsme to jako tým zvládli doma za tři body.
Pokud se podíváme blíže na vaši kariéru, máte za sebou angažmá v Karviné. Jak na toto období vzpomínáte?
Na angažmá v Karviné vzpomínám velice dobře, zažil jsem tam jak své první kroky v mužském fotbale, tak postup do první ligy a také jsem si zahrál první ligu. Takže vzpomínám na to s radostí.
Do Karviné jste odcházel v roce 2011. Jak k tomuto přestupu došlo?
Do Karviné jsem přestoupil z Vítkovic. V té době odcházelo hodně kluku jelikož Vítkovice končily z určitých problému.
Od roku 2021 nastupujete v dresu Vratimova. Jak jste spokojený s tímto působením? Neláká vás ještě vyzkoušet si v budoucnu něco jiného?
Ambice zahrát si ještě výše jsou, ale teď se soustředím hlavně na cíl pro tuto sezonu.
V sobotu na vás čekají Řepiště. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Bude to kvalitní zápas, který je pro oko diváka určitě zajímavý. Derby a k tomu boj o přední příčky.