Takhle nesvůj jsem byl naposledy asi před magisterskými státnicemi, říká o zpívání na zápisném Daniel Matějka

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 17. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím se stal Daniel Matějka z Křimic. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Co tě přimělo konečně kývnout na nabídku přestoupit do Křimic od Romana Vonáška, který tě údajně 3 roky přemlouval?
Nemůžu říci, že by mě Roman vysloveně přemlouval 3 roky, ale jednou za čas jsme si zavolali a vždycky se zeptal, jestli už není ta správná chvíle. Dlouho jsem se tomu bránil, myslel jsem, že už to na Rapidu dokopu, ale nakonec jsem si vyhodnotil, že to dává smysl. Reference jsem měl i od našeho kapitána Kuby Szedmáka z našich společných obědů v Indické.
Jestli se nepletu, tak právě s Romanem Vonáškem jste společně hráli v Klatovech. Jak na něj jako spoluhráče vzpomínáš?
Je to tak. Když jsem přecházel do mužů v 18 letech, tak jsem měl šanci si s ním zahrát. Tenkrát to pro mě bylo určitě něco. Vzpomínám si na první zápas, kdy za mnou přišel po rozcvičce a řekl mi: “Ty vole, jestli chceš, abych Ti při zápase přihrál, tak mi přestaneš vykat!” Trošku mi sice vadilo, že hrál s mojí oblíbenou sedmičkou, ale respektoval jsem to a “vyčekal” jsem si jí.
Jaké jsou zatím tvé dojmy z kabiny Křimic?
Jenom ty nejlepší. Parta vypadá výborně, kluci jsou vesměs stejně staří jako já, zkušení, mají třeba děti a tak dále, to je velká změna oproti Rapidu, kde už jsem ke konci byl skoro za důchodce (směje se) V Křimicích dali dohromady super fotbalový tým, mají pěkný areál: dvě travnatá hřiště, malou umělku a příjemnou hospůdku. Navíc jsem spoustu kluků znal, s některými jsem dokonce dříve hrál, takže to pro mě nebyla úplně neznámá.
Po sobotním zápase jste měli zápisné, můžeš nám slušně zhodnotit, zda se povedlo v plné parádě?
Kdo hrál fotbal, tak určitě ví a zná, co obnáší takové zápisné nováčků. Stejně tomu je i tady. Navíc, když se před tím vyhraje, jsou podmínky nastaveny ideálně. Zápas s mnou oblíbenými Luby jsme spíše ukopali, v hospodě už to pak byl ale velmi kvalitní výkon, ke kterému jsem se snažil také přispět a snad se to i povedlo (směje se)
Každý nový hráč má údajně veřejné pěvecké vystoupení, je to pravda? Co jsi zpíval?
Je to pravda. Už mě tedy nenapadlo, že ve svých letech budu muset něco podobného absolvovat, ale nejel přes to vlak. Takhle nesvůj jsem byl naposledy asi před magisterskými státnicemi. Připravil jsem si cover známé písničky Ať je hudba tvůj lék. Zbytek večera už je spíše v mlze (směje se)
Prý máš historku z klatovské mládeže ze zápasu proti Spartě, kterou jsi vyprávěl na Rapidu nováčkům v týmu. Popíšeš nám ji?
Tak tady přesně vím, kam míříš (směje se) V Klatovech jsem hrával žákovskou ligu. Byli jsme tenkrát celkem silný a dobrý ročník. Na mě v té době zbývalo místo na pravém beku. Jednou jsme hráli na Spartě, které celý život fandím. Bylo to v tréninkovém centru na Strahově. 60. minuta, míč na mě, klika na střed, přistrčení zpět na pravou a z 25 metrů jsem napřáhl, míč letí do levé šibenice, gólman konečky prstů vyškrábne míč na břevno. Zmar, hlava v dlaních, navíc jsme prohráli, ale určitě jeden z vrcholů mé kariéry. Škoda, že mladší kluci na Rapidu nikdy nepochopili, že se jim snažím ukázat cestu, jak by si mohli na Spartě třeba taky jednou zahrát (směje se)
Čemu se rád věnuješ ve volném čase, když to není fotbal? Slyšel jsem, že jsi vášnivý golfista, je to pravda?
Určitě musím na prvním místě zmínit manželku a naše dvě krásné děti. Když je čas a nemám fotbal, tak je ale golf opravdu mojí velkou vášní. Poslední dobou jsem se do toho docela opřel, jezdíme na pravidelné golf tripy po Čechách, ale i za hranice. Na golfu je super to, že když si už myslíte, že to umíte, další rána vás vyvede z omylu a tak je to nikdy nekončící výzva. Chtěl bych využít této příležitosti k poděkování všem mým kamarádům a trenérům z Rapidu, kde jsem prožil velký kus mého fotbalového života. Zároveň i klukům v Křimicích, že mě vzali mezi sebe a za tyhle řádky rád zaplatím. (směje se)

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.