Jimramovský Jan Buchta: Hlavně nesmíme přestat makat, o tom to je

Dvaadvacetiletý hráč Jimramova Jan Buchta přispěl výborným výkonem k tomu, že rozjetý Jimramov již počtvrté po sobě vyválčil tři body. Jestli vítězná série jeho týmu bude pokračovat i v sobotním duelu na hřišti rezervy Měřína, se dočtete v následujícím rozhovoru.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Už jako malý jsem chodili na hřiště, ale do opravdového fotbalu jsem nakoukl až v Poličce, kde jsem hrál od přípravky, až po dorost. Přivedl mě asi můj starší bratr, mimochodem náš klíčový stoper. (smích)
Jak hodnotíte nedělní zápas v Pohledci?
Myslím, že jsme utkání zvládli velice dobře po taktické stránce. V kabině jsme si řekli, že musíme vstřelit rychlý gól, což se nám podařilo. Utkání jsme kontrolovali, ale po hezkém signálu při standartní situaci domácí srovnali a přidali na obrátkách. Poločas jsme naštěstí uklepali na remízu a do druhé půle, jsme na ně chtěli vlítnout. To neslo své ovoce a rychlou brankou jsme vedení vrátili na naši stranu. Po zbytek utkání jsme domácí k vážnější příležitosti nepustili, a tak zaslouženě odvážíme tři body.
Byl jste zvolen hráčem kola, co na to říkáte?
Beru to s určitou rezervou, máme spoustu šikovných kluků, a tak je mi celkem jedno, kdo bude nebo nebude hráčem kola, hlavně že se daří mančaftu, ale určitě to potěší.
Jak se vám hrálo v zápase?
Hrálo se mi dobře, v Pohledci se nám dlouhodobě příliš nedaří, tak jsme si v kabině pořádně zakřičeli. (smích)
Čekal jste to, když jste dostali v prvním kole výprask od Ujčova 5:0, že se takto zvednete?
Upřímně nečekal, ale zabrali jsme, bojujeme a přináší to své ovoce. Hlavně nesmíme přestat makat, o tom to je.
Kdo stál za šňůrou čtyř vítězných zápasů v řadě?
Dobrý brankář, trochu štěstí (smích) a samozřejmě zbytek týmu.
V sobotu odehrajete zápas na hřišti rezervy Měřína. Co od zápasu očekáváte?
Soupeř je hodně běhavý, hru roztáhnou do stran. Musíme pozorně bránit a čekat na případný brejk.