Pavel Pokorný: Závodně hraji fotbal, ale ve volném čase si zahraji také na harmoniku

Patnáctiletý Pavel Pokorný z Dolní Rožínky se prosadil v Měříně jedinou brankou v zápase, která byla nakonec vítězná. Naši čtenáři mu poslali nejvíce hlasů a my jsme mu jako hráči kola položili několik otázek.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal v 9 letech v Nedvědici a přivedl mě k němu táta, kterému za to vděčím.
Na jakém postu nastupujete?
Ve starší přípravce a v mladších žácích jsem nastupoval jako stoper, ale ve starších žácích mě trenér postavil do útoku a to mi zůstalo a vyhovuje mně to.
Pamatujete si, kdy jste vstřelil svoji první branku?
Tu jsem vstřelil proti Křoví za starší přípravku.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže? Pamatujete si proti komu, výsledek?
Za muže jsem poprvé nastoupil tuto sezonu v Radešínské Svratce za rozhodnutého stavu 3:0 v 80. minutě místo Honzy Čermáka, který si dal hattrick.
Máte nějaké úspěchy ve fotbale?
Ve starší přípravce a mladších žácích jsem byl nejlepší střelec. Tuto sezonu v dorostu jsem byl 2. a 1. místo na turnaji ve Ždáře nad Sázavou s Rožnou.
Hrál jste za jiný klub než je Dolní Rožínka?
Začal jsem v Nedvědici. Ve starších žácích a dorostu jsem měl střídavý start v Rožné a nyní působím na Dolní Rožínce.
Jak hodnotíte zápas s rezervou Měřína?
Na zápas jsme jeli ve velmi oslabeném kádru bez 4 chlapů hrajících stabilně v základu a tak jsme je museli zastoupit my dorostenci. Sestava moc nadějně nevypadala, ale díky velké bojovnosti jsme to urvali.
Byl jste zvolen hráčem 25.kola. Jak se vám hrálo v tomto zápase?
V mužích moc prostoru nemívám a když už tak maximálně 30 minut za zápas, ale když jsme jeli do Měřína takhle oslabení, tak jsem se dostal do základu a chtěl jsem se předvést a dopadlo to nad moje očekávání.
Jak jste vstřelil vaši branku?
V 33. minutě mě poslal do brejku Pavel Bartoněk. Nic jsem nevymýšlel a poslal jsem míč vedle golmana.
Sezónu ukončíte s Bohdalovem B, co od zápasu očekáváte?
Snad to nebude tak vyhrocené jako na podzim (smích), ale jinak očekávám výhru.
Jste spokojeni v Dolní Rožínce s touto sezonou?
Myslím že 1. místo je více než uspokojivé.
Probíhaly již oslavy postupu nebo vás ještě čekají?
Oslava bude v sobotu po zápase s Bohdalovem.
Jak myslíte, že se povede Dolní Rožínce v okresním přeboru?
Určitě výborně. (smích)
Co říká fotbalu vaše rodina?
Rodina mě podporuje co se dá a fandí mi.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Závodně hraju jen fotbal, ale ve volném čase si zahraji florbal, volejbal, stolní tenis, také hraji na harmoniku.