Musíme se zlepšovat a skončit co nejlépe, velí Hráč kola Daniel Zavadil

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 22. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz, kterým se stal hráč Spartaku Chodov Daniel Zavadil. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Dane, kde jste s fotbalem začínal a v kolika letech to bylo?
V 6 letech jsem začínal v RH Cheb.
Jak se vyvíjela Vaše fotbalová kariéra, kde jste všude hrál?
Začínal jsem v RH Cheb kde jsem hrál do 18 let, poté jsem přestoupil do Lipové a z Lipové odešel do FSV Mulau. Z Německa jsem přestoupil do Jiskra Hazlov a nyní působím v Dolním Žandově.
Nedostal jste nějakou nabídku přestoupit do jiného týmu nebo nemáte chuť zkusit něco jiného?
Právě letos na jaře jsem přestoupil z Hazlova do Dolního Žandova takže nepřemýšlím o přestupu.
Jak jste v Dolním Žandově spokojený?
Spokojenost určitě je. V Žandově je skvělá parta včetně realizačního týmu.
Dolní Žandov na tom není nejhůře, ale přeci jen. Co je potřeba zlepšit anebo naopak u čeho zůstat, aby byl Žandov úspěšnější než tomu bylo doposud?
Máme mladý tým a je vidět, že jdeme zápas od zápasu nahoru. Chce to vydržet a stále pracovat na zlepšení.
Na jaře jste prohráli jen dva zápasy. Spokojenost s druhou částí sezony tedy musí být obrovská...
Myslím si, že začátkem sezony byly kluci nervozní. Jsme nováčky v soutěži, ale právě na jaře jako kdyby opadla nervozita a chlapi hráli svůj fotbal. Jsou hladoví vyhrávat a to je super.
Nenacházíte se už ve spodních patrech tabulky. Užíváte si teď zápasy více, když už necítíte takovou nervozitu?
Když jste na sestup, je o co hrát, a to vás žene dopředu. Tabulka je stále vyrovnaná, stačí prohrát dvakrát a jste dole. Musíme stále bodovat a skončit co nejlépe!
Pojďme k zápasu. Porazili jste Vintířov 2:1. Jak jste viděl zápas ze svého pohledu?
Do 70minuty jsme byli lepším týmem, mohli jsme rozhodnout už o první půli. Kdyby jsme Vintířovu dali bůra, tak se nemohli divit. Musíme zlepšit koncovku. V 80 minutě snížil Vintířov na 2:1 a my se strachovali o výsledek.
Vstřelil jste vítěznou branku svého mužstva. Jak byste ji popsal ze svého pohledu?
Z levé zálohy poslal Pišta skvělí pas na Motorku který mi famozně hlavou prodloužil balon přímo na nohu a má povinnost byla zakončit a dát vítězný gol.
Hráči kola v některých klubech kupují metr nebo sud piva, jinde zase platí do kasy. Co čeká Vás?
Konec sezony a rozlučka se blíží. Šoupnu něco do kasy...
Když vyhraje hlasování Hráče kola někdo z Dolního Žandova, přijde na to řeč v kabině nebo to jen přejdete jako, že se nic nestalo?
Ano bavíme se o tom v kabině, je to zpestření.
Za chvíli začíná EURO. Budete tuhle fotbalovou akci sezóny sledovat anebo se dokonce chystáte vyrazit do Francie na některý z duel
Na ME se těším. Sledování proběhne asi v restauraci U Krále Jiřího.