Jsem rád za každou branku, říká Špaček ze Starče

Pavel Špaček ze Starče zatížil konto Přibyslavic čtyřmi brankami. Jak se těší na náročný víkend? Jaké je to hrát pod vlastním otcem? Dozvíte se i to, co ho přivedlo do Starče.

0
Pavle, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Budeš muset vložit něco do kasy?
Já si myslím, že určitě ano. Bohužel ne do svojí kapsy. Ale v tomto případě mi to samozřejmě nevadí.
O víkendu jste vyhráli v Přibyslavicích. Jak bys zápas popsal?
Zápas byl pro nás hodně důležitý. Jsem rád, že jsme vyhráli. Podařilo se nám jít brzy do vedení, ale na první branku soupeř našel rychlou odpověď. Dařilo se nám proměnit šance, které jsme měli a díky tomu první poločas skončil 2:4. Do druhého poločasu jsme šli, troufnu si říct s celkem klidnou hlavou. Podařilo se dát na 2:5, ale i v tomto případě soupeř rychle odpověděl. Za stavu 3:5 nás podržel brankář Tomáš Ujčík, když se mu podařilo chytnout penaltu a další soupeřovi šance. Ke konci už to bylo z naší strany bránění a čekání na brejky. Za mě jsme podali týmový výkon, zasloužené vítězství. Kdo se přišel na zápas podívat, tak určitě nelitoval. Pro diváka to byl atraktivní zápas.
Vstřelil jsi čtyři branky svého celku. Jaká byla nejpovedenější?
Jsem rád za každou branku. Každopádně jsem rád, že jsem se po dlouhé době trefil z přímého kopu.
Můžeš nám ji popsat?
Když si brankář stavěl zeď, už jsem věděl (doufal jsem), kam to kopnu. Velkou roli odehráli moji spoluhráči ve zdi, kde ji dobře rozšířili. Dával jsem to na stranu brankáře, který udělal pohyb na druhou stranu.
Vyhráli jste po měsíci a půl. Proč se vám nedařilo?
V mnoha případech nás zradily individuální chyby, kdy jsme zbytečně soupeřům darovali branky. Věřím, že tohle období je za námi a najedeme na vítěznou vlnu. Proti Přibyslavicím jsme si ukázali, že to jde.
V pátek jedete k záchranářskému souboji do Hamrů. Jaký zápas to bude?
Zápas to bude důležitý, to je jasný. Čekám, že se bude hrát do poslední minuty naplno. Za mě se spokojím v klidu se třemi body.
Hned v neděli vás čeká Křižanov. Jste připraveni na dva zápasy ve třech dnech?
Já doufám, že připraveni jsme. Určitě to není něco, co se nedá zvládnout. Když k tomu přistoupíme zodpovědně, tak se toho vůbec nebojím.
Jak ses v zimě dostal do Starče?
Ze Starče se mi ozvali po podzimní části sezóny. Na základě představ ohledně dohrání sezóny a budoucnosti klubu, které mi vedení sdělilo, jsem se rozhodl, že budu rád součástí tohoto týmu.
Pokud se nemýlím, tak tě ve Starči trénuje tvůj otec. Jaké to pro tebe je?
Pro mě to není nic nového. Jsem rád, že pod ním můžu hrát. Skrz fotbal mě provádí celý život. Fotbal spolu řešíme 24/7, takže víme, co od sebe můžeme a nemůžeme čekat. I když mě zrovna netrénoval, tak to byl vždycky můj osobní trenér.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Česká liga samozřejmě Slavia Praha! V zahraničí je to Manchester United!
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Fotbal hraji od čtyř let. K fotbalu mě přivedli rodiče. Nechci říkat, kdo na tom má větší zásluhu. Oba tomu kvůli mně obětovali spoustu času, nervů a co si budeme… i financí. Za to jim patří velké poděkování!
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Nejlépe se cítím v útoku.
Čím je pro tebe vlastně fotbal?
Fotbal je pro mě hlavně koníčkem. Nechtěl bych, aby to někdy bylo jinak. Na každý zápas se těším. Díky fotbalu dokážu vypnout a neřešit věci jako je práce apod. Bez fotbalu si to představit zatím neumím.