Lvíčata ví, s kým se utkají v boji o malé EURO 2025

0

Před několika týdny bylo oznámena pořádající země dalšího evropského šampionátu hráčů do 21 let. Hrát se bude u našich sousedů na Slovensku. Dnes se naše "jednadvacítka" dozvěděla soupeře, přes které se bude snažit na finálový turnaj dostat.

Celkově bylo v osudí 52 evropských výběrů do 21 let. Mimo zůstalo pouze Slovensko, coby pořádající země, Lichtenštejnsko a Rusko, které he vyřazeno z mezinárodních soutěží.

 

Česko bylo na základě koeficientu podle výsledků v minulých 3 kvalifikačních cyklech umístěno do druhého výkonostního koše.

 

Národní tým byl nalosován do skupiny I, kde už čekaly Wales, Island a Litva. Jako poslední bylo k této čtveřici nalosováno z prvního koše Dánsko. 

 

„Myslím, že los byl velmi přívětivý. Mohli jsme dostat určitě těžší skupinu, ta naše je přijatelná. Jsme rádi, že se nám vyhnul absolutní top tým z prvního koše – se vším respektem vůči Dánsku, které na všech úrovních dokazuje, jak silné týmy umí postavit. Každopádně náš velký cíl – bojovat o postup na EURO – zůstává jasný,"  hodnotí los kmenový hráč Sparty hostující v Jablonci, Václav Sejk. „V kvalifikaci znovu narazíme na Island. S ním jsme se loni na podzim potkali už v baráži, kterou jsme nakonec zvládli. Víme, co od vzájemného zápasu očekávat. Jde o trenéry i celý realizační tým. Někteří hráči ze současné jednadvacítky jsme u těch zápasů byli také. Věřím, že takové zkušenosti využijeme a v naši výhodu," pokračuje o Islandské reprezentanci, přes kterou se Lvíčata dostala na letošní EURO.


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou