Postupy a sestupy v moravských soutěžích v sezoně 2018/19

0

Fotbalové soutěže na Moravě čeká specifická sezona, a to díky rušení soutěže juniorek a tím pádem i rozšíření MSFL a divize.

Moravské soutěže budou od léta 2019 rozšířeny. Důvodem je zařazení B týmů moravských ligových celků do MSFL a divizí. O tom, která mužstva z juniorské ligy budou zařazena do MSFL, rozhodne umístění klubů v první a druhé lize. O 4 místa v MSFL se tedy poperou Olomouc, Ostrava, Zlín, Slovácko a Karviná. Účastníci druhé ligy (Brno, Jihlava a Třinec) budou umístěni do divizí.

 

Sestupy se nejvýrazněji dotknou MSFL. Pokud ze druhé ligy nespadne žádný moravský celek, tak čeká sestup tři nejhorší týmy. S každým moravským mužstvem, které ze druhé ligy spadne, se zvyšuje počet týmů, které opustí MSFL. V nejhorší variantě tak může sestup postihnout až pět týmů z MSFL. Vítěz postupuje do druhé ligy. Od léta 2019 bude hrát MSFL 18 týmů.

 

Z divizí budou v příštím ročníku sestupovat pouze dva týmy, a to za každých okolností. Sestoupí tedy poslední tým z každé moravské divizní skupiny a postoupí vítězové obou skupin. Od léta 2019 vzniknou ze dvou divizních skupin po šestnácti týmech tři divize po čtrnácti účastnících. Do divizí budou zařazena čtyři mužstva z rozpuštěné juniorské ligy. V případě, že z MSFL sestoupí jen tři kluby, budou divize doplněny dvěma mimořádnými postupy z krajských soutěží.


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou