Byla pro mě čest nastoupit za áčko, říká dorostenec Lukáš Kunz

0

Lukáš Kunz vyhrál hlasování o nejlepšího hráče 23. kola Krajského přeboru. Tento dorostenec si v sestavě Ostrova zahrál od 65. minuty a během svého působení na travnatém hřišti dokázal vstřelit vítěznou branku Ostrova proti Nejdku.

Lukáši, kde jste s fotbalem začínal a kdo Vás k němu přivedl?

Bylo to tady v Ostrově a k fotbalu mě přivedla maminka v sedmi letech.

Vy jste nastoupil na hřiště za Ostrov až v 65. minutě. Přeci jen, nemrzelo Vás, že jste nehrál v základu?

Ne, vůbec ne. Já jsem měl v nohách zápas dorostu a pro mě byla čest, že jsem mohl za áčko vůbec hrát a ten gól co jsem dal, to byla třešnička na dortu.

Už jste nakousl, že jste dal gól, navíc vítězný. Jak byste ho popsal?

Měli jsme přímák z pravé strany. Bylo to 2:2 a abychom získali tři body, museli jsme vyhrát. Jako obránce jsem šel do vápna, ale centr soupeř odvrátil. Já jsem tam však zůstal a z následného centru jsem míč umístil hlavou k levé tyči.

Byl to Váš první zápas za ostrovské „áčko“?

Jednou jsem už nastoupil v poháru FAČR proti Citicím a také na Lokomotivě na pětadvacet minut. V chlapech to byla moje první branka.

Jak se tým vyrovnává s tím, že mu asociace vzala body kvůli tomu, že hráč Novotný neměl zaplacenou registraci?

Bylo to pro nás těžké, protože jsme hráli o divizi. Poté, co nám odečetli body, jsme se ocitli nad sestupovým pásmem. S chlapama jsme si sedli a řekli si, že je potřeba zabrat, abychom neměli záchranářské problémy. Ukázali jsme, že máme silný tým.

Jak těžké je skloubit pro Vás osobně školu s fotbalem?

Zatím vůbec. I když mám nějaký den školu delší, tak trénink stíhám. Zatím jsem problém nikdy neměl.

Poslední otázka. Sledujete fotbalový server fotbalunas.cz?

Sleduji ho a čtu si i rozhovory, protože hráče kola od nás už v minulosti někdo vyhrál.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.