FOTO | Lhota dokázala srovnat, v závěru ale potřetí inkasovala a do finále tak jde Koloveč

0

Na státní svátek 8. května se hrála obě semifinálová klání Poháru PKFS. Jedno z nich se hrálo ve Lhotě, kam přijela Koloveč. Tedy tým mířící na postup do soutěže, kterou hraje Lhota. 90 minut vyrovnaného fotbalu nakonec vyznělo lépe pro hosty, kteří postupují do finále.

Skóre se poprvé měnilo ve 3. minutě, kdy akci po ose Lukáš Tumpach, Milan Lucák a Rostislav Duchoň zakončoval poslední jmenovaný střelou do prázdné brány.

Poté měli více náznaků příležitostí spíše hosté. V šanci se objevil například kapitán Šlajs, vedení hostů ale nenavýšil.

Jeden z prvních závarů před bránou domácích nastal, když Sulek zabojoval o zdánlivě ztracený balon, Knopf byl u míče později, ale před odkrytou bránou nebyl nikdo, kdo by mohl srovnat.

Zhruba v polovině prvního poločasu běžel z levé strany Milan Lucák, který si však na brankáři Böhmovi dvakrát vylámal zuby.

Na složitější zákrok čekal Knopf necelou půlhodinu. Švehla se ve vápně obtočil kolem obránce a jeho tečovaná střela už zapadala za dva metry před lajnou stojícího gólmana. Knopf ale reflexivním zákrokem míč vyrazil na roh.

“Nedáš, dostaneš” se mohlo v praxi ukázat o chvíli poté na druhé straně. Po rohovém kopu Lhoty běžel Tumpach dobrých 60 metrů s balonem, aby ho předložil Duchoňovi, jehož pokus z dobré pozice ale mířil mimo tři tyče.

To bylo to poslední zajímavé, co se v prvním poločase událo. Do kabin tak šly oba týmy za stavu 0:1 z pohledu domácí Lhoty.

Hosté dokázali vstřelit brzký gól i ve druhém poločase. Rychlý protiútok zakončil obstřelem Lukáš Tumpach, který odšpuntoval radost v hostujícím kotli. Ve 49. minutě tak vedli hosté 2:0.

Radost z dvougólového vedení ale hostům netrvala věčně. V 58. minutě zahrávali domácí rohový kop, který ještě Koloveč přežila. Míč se ale do vápna vrátil a na zadní tyči osamocený Šroubek uklidil míč do prázdné brány.

Zhruba po hodině hry si mohli vzít hosté po nenápadné akci náskok zpět. Pokus Matěje Soupíra ale skončil kousek vedle pravé tyče.

V 70. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Vlček nahrál pod sebe, kde se míče zmocnil Martin Švehla, jehož pokus placírkou našel cíl až v šibenici Knopfovy brány.

Za tohoto stavu by se šlo do prodloužení. Na to nechtěl přistoupit Matyáš Barborka, jehož hlavu našel v 82. minutě centr Petera Grajciara. Mladý obránce poslal hlavičku do protipohybu domácího gólmana a hosté opět vedli.

Závěr utkání byl plný emocí, žlutých karet, a dokonce i jedné červené. Tu obdržel po druhé žluté Tomáš Marek, který podle zápisu z utkání  doufal, že rozhodčí bude oslavovat s hosty. Jestli oslavoval, nevíme. Jisté však je, že oslavovala Koloveč, která vedení udržela a postupuje tak do finále.

Hodnocení trenérů

Utkání hodnotil pro klubový FB trenér Kolovče Martin Steinbrücker: "Musím před klukami smeknout. Zápas s těžkým soupeřem na malém hřišti, které nám ne vždy vyhovuje, protože to bývá soubojové. Kluci se s tím ale vyrovnali výborně. Myslím si, že jsme měli po prvním poločase vést výraznějším rozdílem. Měli jsme tam dost brankových příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Zaplaťpánbůh na začátku druhého poločasu jsme dokázali vedení zvýšit, ale soupeř dokázal srovnat. Při prvním inkasovaném gólu jsme nedohráli standardku, kdy se někdy prostě stane, že to propadne na zadní. Tam jsme to nepohlídali. Druhý gól jde trošku za Lukášem. On to ví. Ve středu hřiště ztratil zbytečně a lacině balón a soupeř to dokázal gólově zakončit. V tu dobu to vypadalo, že jsou na koni spíše domácí. Kluci to ale nezabalili, zabrali a nakonec jsme ten rozhodující gól dali my, za což jsem hrozně rád. Radost teď ale střídá starost. Poslední 3 týdny jsme hráli anglický týden a za 14 dní hrajeme finále. Máme teď před sebou hrozně těžké zápasy v soutěži, trošku se nám nasčítávají zranění, Takže musíme dát kluky dohromady, abychom se na ty poslední zápasy připravili."

Nechybí ani ohlas domácího kouče Martina Vargy: "Do zápasu jsme chtěli jít s aktivitou a agresivitou od začátku, bohužel gól ze třetí minuty s námi zamával. Je to již poněkolikáté a děláme si tím zápas od začátku složitější a těžší. Věděli jsme, že hosté jsou nebezpeční ze standardních situací a nakopávání dlouhých míčů, přesto nám s tím v prvním poločase dělali velké problémy. Nicméně první poločas z naší strany nebyl povedený. Do druhé půle jsme šli s tím, že přidáme na důrazu a hlavně ochotě zápas otočit, nicméně gól po 2 minutách druhé půle nám sebral vítr z plachet a chvíli trvalo, než jsme se s tím srovnali. Je škoda, že až od téhle doby kluci začali jezdit po zadku a konečně bylo vidět, že jim to není jedno a že to chtějí otočit. Odměnou pro ně bylo srovnání zápasu a v té době jsme měli zápas pod kontrolou a soupeř se zmohl jen na odkopávání a spoléhal na standardní situace. A bohužel to se nám stalo osudným. Nepohlídaná standardní situace nás stála 3. gól hostů, i když možná z ofsajdu. Hosté s vypětím všech sil dokázali zápas dohrát do vítězného konce. Nedělám to, ale tentokrát nemohu jinak a musím se stručně vyjádřit k hlavnímu rozhodčímu utkání. Neříkám, že zápas svým rozhodováním ovlivnil, ale jeho celozápasové vystupování a posuzování situací na mě na takto důležitý zápas nepůsobilo nejlepším dojmem. Hostům gratuluji k vítězství a postupu do finále."

Štítky

Přátelské utkání TJ Slavoj Koloveč TJ Sokol Lhota Plzeňský | 1.A třída Plzeňský | Krajský přebor

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.