Domácí nepostavili základní jedenáctku. Hosté museli půjčit hráče

0

V přípravném utkání obvykle padá spousta branek, tenhle nebyl výjimkou. 22.7.2023 byly kromě pořádné porce gólů jsme v utkání mezi Horním Žukovem a TJ Lokomotivou Louky, svědky také krásného gesta fair-play.

Narychlo domluvené přátelské utkání pro domácí nezačalo vůbec dobře, ale ne z hlediska skóre, nýbrž kvůli docházce. Domácí Žukov si musel na prvních pár minut zápasu půjčit jednoho hráče hostí, aby vůbec dokázal poskládat základní jedenáctku. Nakonec měli přeci jen lepší vstup do zápasu domácí, kteří neustále hrozili dlouhými nákopy za obranu. Lokomotiva ze začátku dost kazila, předváděla nervózní výkon plný nepřesností, v soubojích byla pozdě... To vše vyústilo v první branku zápasu, kdy domácí využili jeden z nákopů. Horní Žukov se tak dostal do vedení 1:0. První gól hosty jako by nakopl a obraz hry se razantně změnil. Po pěkné souhře se prosadil Ryba, následně nádhernou střelou s pomocí horní tyče otočil skóre Blaho. Do přestávky se šlo za stavu 1:2.

Druhý poločas začal přesně tak, jak skončil ten první. Hosté byli na míči a tvořili hru, domácí Žukované hrozili jen z brejků. Lokomotiva znovu udeřila, když se Piecha dostal po nádherné průnikovce opět k míči a v pohodě ho uklidil do prázdné. Za chvíli se domácím podařilo snížit, když se prosadili z rohu po hrubé chybě v obranných řadách Lokomotivy. Hosty to ale nezlomilo a po zpětné nahrávce se z branky radoval Radek Heinisch. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou do chvíle, než Žukov šťastným gólem po závaru před bránou opět snížil. Ti ale po snížení skóre neudrželi tempo hry a dvakrát inkasovali z akcí jak přes kopírák. I přesto měli poslední slovo v zápase, kdy v záběru korigovali na konečných 4:6.

Za zmínku stojí také krásné sportovní gesto hostujícího Jirky Mráčka. Rozhodčí přehlédl situaci a chybně odpískal penaltu. Všichni si toho byli vědomi, a tak exekutor Mráček poslal míč až na cestu vedoucí za hřištěm. Takové gesto se musí ocenit, smekáme klobouček.

Zdroj: TJ Lokomotiva Louky

Zpracoval: Ondřej König